fot. facebook.com/PatrykJaki/

W czwartek w Warszawie odbędzie się konferencja „Wojna kulturowa w Europie. Czy Polska ma szansę?”

Partia Europejskich Konserwatystów i Reformatorów organizuje konferencję „Wojna kulturowa w Europie. Czy Polska ma szansę?”, która odbędzie się na stadionie PGE Narodowy w dniach 15 i 16 października 2020 roku. Wydarzenie patronatem objęło Radio Maryja oraz Telewizja Trwam.

Konferencja „Wojna kulturowa w Europie. Czy Polska ma szansę?” odnosi się do przemian kulturowych, które dokonują się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Organizatorzy podczas wydarzenia chcą podsumować dotychczasowe zmiany w Polsce na tle innych europejskich państw, a także nakreślić możliwe scenariusze zderzenia kultur w najbliższych dekadach.

Mam przyjemność zaprosić Państwa na duże wydarzenie. Konferencja „Wojna Kulturowa w Europie. Czy Polska ma szansę?”…

Opublikowany przez Patryka Jakiego Wtorek, 6 października 2020

Rozpoczęcie konferencji odbędzie się 15 października br. o godz. 10.00. Pierwszego dnia uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w wykładzie „Roztrzaskane lustro. Upadek Cywilizacji Zachodniej” Wojciecha Roszkowskiego czy w panelu politycznym z udziałem Patryka Jakiego (Prawo i Sprawiedliwość), Roberta Winnickiego (Konfederacja), Pawła Kowala (Platforma Obywatelska) oraz Macieja Gduli (Wiosna).

Drugiego dnia wykłady poprowadzą prelegenci z zagranicy. Zeljka Markić podczas swojego wystąpienia poruszy temat „Doświadczenia Europy Wschodniej”, natomiast Angel Rubio przedstawi „Doświadczenia Europy Zachodniej”. Odbędzie się także kilka paneli dyskusyjnych, poruszających m.in. kwestię ideologii w wojnie kulturowej czy miejsca chrześcijaństwa w tym czasie. Wydarzenie zakończy się panelem dyskusyjnym „Jakie wnioski? Co powinna zrobić Polska?”, w którym udział wezmą ks. prof. Dariusz Oko, Jacek Karnowski, Paweł Lisicki oraz Robert Tekieli.

Całą konferencję będzie można obejrzeć na stronie https://wojnakulturowa.pl/.

Konferencję patronatem medialnym objęło Radio Maryja i Telewizja Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj