Wpisy autora Mateusz Rzepecki

Włochy: ukazała się książka o misiu Wojtku, towarzyszącym żołnierzom 2 Korpusu Polskiego

Tuż przed przypadającą w piątek 78. rocznicą wyzwolenia Bolonii przez 2. Korpus Polski generała Władysława Andersa we Włoszech ukazała się książka dla dzieci i młodzieży o towarzyszącym żołnierzom misiu Wojtku. O publikacji tej poinformował dziennik „La Repubblica” podkreślając, że historia niedźwiedzia syryjskiego, adoptowanego przez polskich żołnierzy jest niebywała.

[TYLKO U NAS] M. Przeworska: Unia Europejska nie robiła nic, kiedy do Polski trafiały produkty, które nie są produkowane w systemach wymuszanych na europejskich rolnikach

Unia Europejska cały czas komunikowała, że trzeba pomagać Ukrainie. Oczywiście, że trzeba pomagać, ale nie może być tak, że mamy szereg państw granicznych, które nagle przestały być niejako państwami członkowskimi, ponieważ nie są traktowane jak równorzędni i równoważni partnerzy w całej Europie, tylko są spychane na margines i problemy nie są słyszane – powiedziała dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej, Monika Przeworska, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Warsztaty dla kobiet i dziewcząt „Spójrz!” w duchu nauczania bł. ks. kard. S. Wyszyńskiego

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego 22 kwietnia 2023 roku w godzinach 10.00-14.00, pod adresem ul. J. Bema 1/5 w Lublinie, organizuje warsztaty dla kobiet i dziewcząt. Zajęcia odbędą się pod hasłem: „Bądźcie tym, czym zapragnął was Stwórca…!”. Wydarzenie będzie prowadzone w duchu nauczania bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Organizatorzy podkreślają, że słowa Prymasa Tysiąclecia pomogą odkrywać naszą kobiecość.

Prezes spółki Geotermia Polska: Mamy wiele lat zaniedbania, ale to nadrobimy. Jest teraz na to doskonały czas

Fachowców i specjalistów na rynku jest bardzo mało, natomiast wierzę, że przez to, iż mapa naszego kraju staje się coraz bardziej zapełniona przez projekty geotermalne, to będzie ich przybywać. Myślę, że mamy wiele lat zaniedbania. My to nadrobimy dlatego, że jest teraz na to doskonały czas, jest dużo środków dla gmin, więc warto z tego korzystać i powinniśmy to robić – mówił Łukasz Białczak, prezes spółki Geotermia Polska, który był prelegentem podczas poniedziałkowej konferencji „Geotermia dla rozwoju” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.