fot. PAP/Leszek Szymański

PKN Orlen podpisał list intencyjny rozpoczynający badania ws. możliwości przejęcia Grupy Azoty Puławy

PKN Orlen analizuje możliwość przejęcia Grupy Azoty Puławy. Prezes Daniel Obajtek poinformował o podpisaniu listu intencyjnego rozpoczynającego etap badań w tej sprawie.

Dokument, o którym podczas konferencji na Lubelszczyźnie mówił prezes Daniel Obajtek, reguluje zasady przekazywania informacji w ramach procesu badania kondycji Grupy Azoty Puławy. Nie stanowi jednak zobowiązania żadnej ze stron do przeprowadzenia transakcji.

Ogłaszając te informacje szef Orlenu zaznaczył, że w trudnych czasach, aby zagwarantować stabilność na rynku, należy konsolidować poszczególne branże.

– Mamy szansę dokonać koncentracji, połączenia, przez grupę Orlen. Dlatego podpisaliśmy list intencyjny, rozpoczynając etap badań w zakresie akwizycji Grupy Azoty Puławy. To jest bardzo ważna chwila dla Puław, bardzo ważna chwila dla Azotów, to zdecydowanie jest wzmocnienie gałęzi działalności. Orlen posiada bardzo duże doświadczenie w zakresie wzmacniania firm – podkreślił Daniel Obajtek.

Przypomniał, że Orlen przejął w ten sposób Anwil, który był firmą „praktycznie bankrutującą”.

– Dziś Anwil bardzo dobrze funkcjonuje, prowadzone są inwestycje (…) jest tam rozwijana petrochemia – wyliczał prezes Orlenu.

Azoty Puławy należy do Grupy Azoty. Firma produkuje m.in. nawozy azotowe oraz inne chemikalia np. wodór. Prezes PKN Orlen zaznaczył, że konsolidacja w sektorze ropy i gazu umożliwiła stabilizację ceny dla odbiorców. Orlen jest też gwarantem stabilizacji w sektorze nawozowym – zapewnił Daniel Obajtek i zapowiedział duże inwestycje i rozwój. Mówił też, że proces konsolidacji Azotów Puławy będzie się odbywał w dialogu. Wyraził nadzieję, że zostanie on przeprowadzony do końca roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl