fot. pixabay.com

RPP nie zmieniła stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych – poinformował Narodowy Bank Polski.  Czerwiec jest dziewiątym miesiącem z rzędu, w którym Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego, Monika Kurtek, powiedziała, że za utrzymaniem dotychczasowego poziomu stóp przemawiały dane z polskiej gospodarki. Dodała, że stopy procentowe pozostaną na obecnym poziomie jeszcze przynajmniej przez kilka miesięcy.

– Wydaje się, że zbliża się moment, kiedy Rada Polityki Pieniężnej będzie myślała o tym, żeby te stopy zacząć obniżać. Inflacja hamuje, co jest zgodne z oczekiwaniami rynkowymi i warunkiem, żeby Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe. Jak wynika z wypowiedzi niektórych członków Rady,  ważne jest to, żeby inflacja spadła do jednocyfrowego poziomu, i żeby ten jednocyfrowy poziom kształtował się w okolicach 7 – 8 procent. Na ten moment realnie taki scenariusz staje się w końcówce tego roku – wskazała Monika Kurtek.

Decyzja Rady Polityki Pieniężnej oznacza, że stopa procentowa NBP nadal wynosi 6,75 procent.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl