Niepełnoletni nie kupią energetyków od nowego roku
Niepełnoletni nie kupią już napojów energetycznych w sklepach. Sejm zdecydował, że osobom poniżej 18. roku życia nie może zostać sprzedany napój z zawartością tauryny i kofeiny. Specjaliści są zgodni, że spożywanie energetyków w dużych ilościach może prowadzić do otyłości, bezsenności i wzrostu ciśnienia krwi.
