Wpisy autora Angelika Regulska

Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu: uroczystości dziękczynne za pontyfikat św. Jana Pawła II w 46. rocznicę objęcia Stolicy Piotrowej i początek „Dni ze św. Janem Pawłem II”

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbyły się uroczystości dziękczynne za pontyfikat Papieża Polaka. Okazją była przypadająca w środę 46. rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

D. Trump w liście upamiętniającym bł. ks. Jerzego Popiełuszko: Każdy, kto kocha wolność i chciałby zrozumieć, w jaki sposób w Europie pokonano ateistyczny komunizm, a zło zwyciężano dobrem, powinien pamiętać imię i pielęgnować nieśmiertelne dzieje księdza Jerzego Popiełuszki

Wbrew dziesięcioleciom komunistycznego ucisku, tyranizującego Polskę i zniewalającego Europę Wschodnią, ksiądz Jerzy był uosobieniem niezłomnej siły prawdy, dobra i piękna. Podczas 12 lat swojej kapłańskiej posługi w zniewolonym kraju jakim była Polska, stawiał czoła złu ateistycznej dyktatury, głosząc z mocą Słowo Boże, wpajając nadzieję, zwyciężając zło dobrem i rozświetlając drogę ku przyszłej wolności (…). Każdy patriota, każdy kto kocha wolność, każdy studiujący historię i każdy wierzący, który chciałby zrozumieć, w jaki sposób w Europie pokonano ateistyczny komunizm, a zło zwyciężano dobrem, powinien pamiętać imię i pielęgnować nieśmiertelne dzieje księdza Jerzego Popiełuszki – napisał Donald Trump, były prezydent USA, w liście upamiętniającym bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

Ks. prof. P. Bortkiewicz TChr: Jako kapłani niejednokrotnie banalizujemy przesłanie św. Jana Pawła II adresowane do młodych

Wydaje mi się, że jako kapłani niejednokrotnie banalizujemy przesłanie św. Jana Pawła II adresowane do ludzi młodych. Sądzimy, że wystarczy wciągnięcie ich we wspólnotę naznaczoną radością, śpiewem, tańcem, bo młodzież nie chce słuchać. Może nie chce słuchać dlatego, że nie mamy odwagi mówić o sprawach najważniejszych i najtrudniejszych, o sprawach egzystencjalnych? – mówił w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, bioetyk.