Wpisy autora Angelika Regulska

Ks. abp Marek Jędraszewski otrzymał główną nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich „Feniks Złoty 2020”

Jest kapłanem, który nie boi się medialnych ataków. Co więcej, w wielu sytuacjach odważnie i nieugięcie idzie pod prąd. W ślad za Papieżem pokazuje, że trzeba myśleć, to znaczy opisywać rzeczywistość, walczyć o prawdę. Nie szukać wrogów, ale pokazywać nowe lub stare, ale ubrane w nowe szaty ideologie: gender, LGBT, skrajny feminizm, aborcjonizm, antyludzki ekologizm, które są groźne dla człowieka i ludzkiej cywilizacji. Pozostaje trwałym filarem, niepodważalnym i autentycznym autorytetem, przede wszystkim zaś duchowym przewodnikiem dla potrzebujących wsparcia ludzi Kościoła – napisali w uzasadnieniu Nagrody członkowie Kapituły.