Wpisy autora Angelika Regulska

[TYLKO U NAS] Dr M. Kędzierski: Polski przemysł stał się beneficjentem pandemii, ale nie możemy kierować się zbyt dużym optymizmem, bo nasza gospodarka poniosła też duże koszty

W Polsce tak naprawdę mamy dość niski udział usług, zwłaszcza jeśli mówimy o turystyce. Skala kryzysu była znacznie mniejsza w Polsce niż w państwach południa Europy. Korzystaliśmy również na zmianach łańcuchów dostaw. Tak naprawdę polski przemysł stał się beneficjentem pandemii. Trzeba natomiast uważać, bo może to być zjawisko jednorazowe. Nie możemy kierować się zbyt dużym optymizmem, bo nasza gospodarka poniosła też duże koszty – zwracał uwagę dr Marcin Kędzierski, ekonomista, w czwartkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie TV Trwam.

Zielony Ład na polskiej kolei

Rosnąca liczba połączeń kolejowych, inwestycja w nowy tabor, dworce i rozwiązania przyjazne dla środowiska – tak Polska chce odpowiedzieć na strategię Europejskiego Zielonego Ładu. Politycy i prezesi spółek kolejowych mówili o tym w trakcie konferencji: „Zielony Ład na polskiej kolei”.

Polska skarży unijny mechanizm

Polska skarży do Trybunału Sprawiedliwości unijne rozporządzenie, które wiąże wypłatę europejskich środków z praworządnością. Wczoraj na temat tego mechanizmu odbyła się kolejna już debata w Parlamencie Europejskim. Byli politycy żądali od Komisji Europejskiej przykręcenia śruby Polsce i Węgrom.