IO w Rio 2016. Siatkówka plażowa – Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wygrywają po tie-breaku

Trzech setów potrzebowały polskie siatkarki plażowe Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, aby pokonać amerykańską parę Lauren Fendrick/Brooke Sweat. Pierwszą partię wyraźnie wygrały rywalki, ale później polski duet triumfował w dwóch kolejnych odsłonach, zwyciężając tym samym w swoim pierwszym występie na igrzyskach w Rio.

Dla Kołosińskiej i Brzostek udział w turnieju w Rio jest debiutem na igrzyskach olimpijskich. Warto jednak wspomnieć, że Polki nie tak dawno właśnie w Rio zdobyły srebrny medal Pucharu Świata, dzięki czemu wywalczyły paszporty do Brazylii.

Olympic Games 2016 Beach VolleyballObu parom spore problemy sprawiał mocny wiatr, który utrudniał rywalizację. Na początku pierwszego seta kłopoty z przyjęciem miała Kinga Kołosińska, co szybko zauważyły rywalki. Polki nie potrafiły również wykorzystać kontrataków. W efekcie na przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem schodziły Amerykanki (9:12). Fendrick i Sweat w drugiej części partii zdobywały punkty również dzięki skutecznej postawie na zagrywce oraz w ataku. W efekcie zwyciężyły w całej odsłonie 21:14.

Porażka w pierwszym secie wyraźnie podrażniła polskie zawodniczki, które zaczęły radzić sobie zdecydowanie lepiej. Bardzo dobrze zaczęła grać blokiem Kołosińska, która kilka razy w ten sposób zatrzymała przeciwniczki. W pewnym momencie biało-czerwone prowadziły już różnicą dziewięciu oczek (11:2). Polki nie miały większych problemów z utrzymaniem przewagi i zwyciężyły w drugiej odsłonie 21:13, co oznaczało konieczność rozegrania tie-breaka.

W decydującej partii nasze reprezentantki początkowo grały bardzo nerwowo, ale rywalki nie potrafiły tego wykorzystać. Od stanu 4:4 znakomitą serią punktową popisały się Kołosińska i Brzostek. Biało-czerwone znakomicie atakowały, dorzucając do tego punkty z zagrywki. W efekcie polska para wygrała tie-breaka 15:7, a całe spotkanie 2:1.

Olympic Games 2016 Beach VolleyballOlympic Games 2016 Beach Volleyball

Kolejnym rywalem Kingi Kołosińskiej oraz Moniki Brzostek w grupie A będzie rosyjski duet Jekaterina Birłowa i Jewgienia Ukołowa.

***

Siatkówka plażowa turniej kobiet (grupa A):

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek (Polska) – Lauren Fendrick/Brooke Sweat (USA) 2:1 (14:21, 21:13, 15:7)

Larissa Franca/Talita Antunes (Brazylia) – Jekaterina Birłowa/Jewgienia Ukołowa (Rosja) 2:0 (21:14, 21:16)