Piłka ręczna. Okazała wygrana Polek nad Tunezją

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej pokonała aż 30:11 Tunezję w swoim ostatnim spotkaniu w ramach turnieju rozgrywanego w hiszpańskiej Maladze. Wcześniej podopieczne Kima Rasmussena poniosły porażki w starciach z Hiszpankami oraz Brazylijkami. Białoczerwone zakończyły udział w rywalizacji na trzeciej pozycji.

Tunezyjki, podobnie  jak Polki, w swoich dwóch wcześniejszych występach, musiały uznać wyższość szczypiornistek z Hiszpanii oraz Brazylii. Stawką dzisiejszej przepołudniowej potyczki było więc trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju w Maladze.

Mecz od pierwszych minut toczył się pod dyktando biało-czerwonych. Co prawda przez pierwszych kilka minut zbyt wiele rzutów nie znalazło drogi do bramki drużyny afrykańskiej, ale zmieniło się to z biegiem czasu. Jeszcze w 9. minucie podopieczne Kima Rasmussena prowadziły 4:1, lecz już nieco ponad 10. minut później na tablicy wyników widniał rezultat 10:4 dla Polski. Nasze reprezentantki nie miały problemów ze zdobywaniem bramek, zaś rywalki miały duży kłopot ze sforsowaniem defensywy biało-czerwonych. Polki sukcesywnie powiększały swoją przewagę i na przerwę schodziły już przy wyraźnym prowadzeniu 15:6.

W drugiej części gry dominacja zawodniczek Kima Rasmussena nie podlegała dyskusji. Tunezyjki w dalszym ciągu nie potrafiły znaleźć recepty na wyprowadzenie w pole polskiej defensywy. Nasze szczypiornistki cały czas imponowały również wysoką skutecznością rzutową pod bramką rywalek. Biało-czerwone cały czas zwiększały zapas bramkowy nad zespołem z Afryki i ostatecznie triumfowały aż 30:11.

Wygrana w ostatnim meczu turnieju w Maladze pozwoliła Polkom na zajęcie 3. pozycji w końcowej tabeli tych zawodów. O pierwsze miejsce w zmaganiach zmierzą się Hiszpanki oraz Brazylijki.