Serie A. Kolejny gol Milika, remis Napoli

Arkadiusz Milik zdobył gola, a jego Napoli tylko zremisowało na wyjeździe ze Spal 1:1. Dla reprezentanta Polski było to trzecie trafienie w trwającym sezonie Serie A.

Spal Ferrara – SSC Napoli 1:1 (1:1)
Jasmin Kurtić 16′ – Arkadiusz Milik 9′

Były piłkarz Górnika Zabrze otworzył wynik już w 9. minucie spotkania. Wówczas Polak otrzymał podanie od Allana i strzałem po ziemi z dwudziestu metrów pokonał Etrita Berishę. Dla 25-letniego snajpera był to trzeci ligowy gol w bieżącym sezonie, a trzydziesty odkąd trafił do klubu z Neapolu.

Wicemistrzowie Włoch z prowadzenia cieszyli się tylko siedem minut, kiedy to wyrównał Jasmin Kurtić. Słoweniec świetnym, technicznym uderzeniem z pierwszej piłki zaskoczył Davida Ospinę.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie. Remis 1:1 sprawił, że podopieczni Carlo Ancelottiego nie wykorzystali potknięć Juventusu (1:1 z Lecce) oraz Interu (2:2 z Parmą) i do lidera z Turynu wciąż tracą sześć oczek, plasując się na czwartym miejscu w tabeli.