Polacy za granicą. Kolejny gol Teodorczyka, epizod Krychowiaka

Łukasz Teodorczyk pewnie zmierza po koronę króla strzelców w belgijskiej Jupiler League. Tym razem snajper Anderlechtu Bruksela zdobyła gola w meczu z Royal Excel Mouscron (7:0). Na przeciwnym biegunie znajduje się natomiast Grzegorz Krychowiak, który znowu wylądował na ławce rezerwowych Paris SaintGermain.

Teodorczyk od początku sezonu imponuje formą w barwach Anderlechtu Bruksela. Napastnik Lisów strzelił właśnie swojego dwunastego gola w rozgrywkach Jupiler League, tym razem pokonując bramkarza Mouscron uderzeniem głową z czterech metrów. Polak otworzył wynik spotkania, które wicemistrzowie Belgii ostatecznie wygrali aż 7:0. Mimo jednak okazałego zwycięstwa, podopieczni Rene Weilera wciąż zajmują dopiero szóste miejsce w tabeli.

grzegorz-krychowiakPo słabym występie w środku tygodnia na ławkę rezerwowych powrócił Grzegorz Krychowiak. Defensywny pomocnik Paris Saint-Germain pojawił się na placu gry dopiero w 85. minucie w zwycięskim przez jego drużynę meczu z Olympiquem Lyon 2:1, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego mógł nawet dobić rywali, ale przegrał pojedynek sam na sam z Anthonym Lopesem. Na drugą połowę nie wybiegł natomiast mało widoczny na boisku Maciej Rybus.

Dwukrotnie piłkę z siatki musiał wyciągać Wojciech Szczęsny w pojedynku Romy z Pescarą Calcio (3:2). Golkiper ekipy z Wiecznego Miasta przy strzałach Lediana Memushaja oraz Gianluki Caprariego był zupełnie bezradny, za to w kilku innych sytuacjach spisał się bez zarzutu. Jak choćby na początku drugiej odsłony gry, gdy w dobrym stylu obronił nogami uderzenie Simone Pepe.

Pozostali Polacy występujący w Serie A odegrali dziś marginalne role w swoich zespołach. Karol Linetty został zmieniony już w przerwie spotkania Sampdorii z Crotone (1:1), Bartosz Salamon zaliczył jedynie siedem minut w barwach Cagliari (2:1 z Udinese), a Thiago Cionek całą konfrontację Palermo z Lazio (0:1) oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

***

Jupiler League 16. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – rozegrał 67. minut, w trakcie których zdobył gola w wygranym pojedynku z Royal Excel Mouscron (7:0)

Serie A 14. kolejka:

Thiago Cionek (US Palermo) – na ławce rezerwowych w przegranej konfrontacji z Lazio Rzym (0:1)
Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) – od 83. minuty w zwycięskim meczu z Udinese Calcio (2:1)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – do 46. minuty w zakończonym podziałem punktów starciu z FC Crotone (1:1)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w wygranym spotkaniu z Pescarą Calcio (3:2)

Ligue 1 14. kolejka:

Maciej Rybus (Olympique Lyon) – do 46. minuty w przegranym pojedynku z Paris Saint-Germain (1:2)
Grzegorz Krychowiak (Paris SaintGermain) – od 85. minuty w zwycięskim meczu z Olympiquem Lyon (2:1)

Premier League 13. kolejka:

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – z powodu kontuzji pleców poza kadrą meczową w przegranej konfrontacji z Arsenalem Londyn (1:3)