Liga Mistrzów. Tottenham wywalczył ważną zaliczkę przed rewanżem w Manchesterze

Tottenham Hotspur w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonał na nowym stadionie Manchester City 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 78. minucie zdobył Heung-Min Son.

Manchester City w początkowej fazie spotkania mógł ułożyć wynik na swoją korzyść. W 12. minucie po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny dla Obywateli. Powodem było zagranie ręką przez Danny’ego Rose’a. Do wykonania „jedenastki” podszedł Sergio Aguero. Argentyńczyk skierował futbolówkę w prawy róg bramki. Hugo Lloris przeczytał jednak intencje napastnika i uratował swój zespół przed utratą gola. Niedługo później świetną interwencją popisał się drugi z golkiperów. Harry Kane z kilku metrów był bliski otworzenia wyniku, ale Ederson wykazał się niesamowitym refleksem.

Po niespełna godzinie gry kibice z Londynu zamarli. Problemy ze zdrowiem zgłosił Harry Kane. Chwilę później snajper opuścił boisko, a zastąpił go Lucas Moura. Kluczowy okazał się ostatni kwadrans meczu. W 78. minucie Christian Eriksen podał do Heung-Min Sona, znajdującego się w polu karnym. Koreańczyk ułożył sobie piłkę na lewej stopie i precyzyjnym strzałem pokonał Edersona. Przyjezdni nie byli w stanie odpowiedzieć na bramkę Tottenhamu, dzięki czemu kibice Kogutów mogli cieszyć się z udanej inauguracji Ligi Mistrzów na nowym stadionie.

Teraz fanów piłki nożnej czeka emocjonujący rewanż. Drugie spotkanie odbędzie się 17 kwietnia o godz. 21:00 na Etihad Stadium w Manchesterze.