Ekstraklasa. Lech nie odpuszcza Jagiellonii

Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 2:0 w meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Nenada Bjelicy odpowiedzieli tym samym na zwycięstwo Jagiellonii i zrównali się punktami z liderem z Białegostoku.

Kolejorz od początku spotkania uzyskał przewagę. Wymieniał bardzo dużo podań, przejął środek pola i stwarzał okazje strzeleckie w obrębie „szesnastki” Jakuba Słowika. Pierwszą szansę miał Marcin Robak, który kropnął zza pola karnego. Futbolówka zmierzała w światło bramki, ale w ostatniej fazie lotu odbiła się od jednego z obrońców przyjezdnych. Pogoń odpowiedziała uderzeniem Adama Gyurcso, z którym poradził sobie Matus Putnocky.

Po wielu akcjach w 35. minucie gospodarze zdobyli gola dającego prowadzenie. Marcin Robak wykorzystał nieporadność bramkarza gości i strzałem po ziemi trafił na 1:0. Chwilę przed gwizdkiem, dającym znak na przerwę, Maciej Makuszewski powinien był podwyższyć wynik, ale „cuda” na linii bramkowej wyczyniał Jakub Słowik.

Na początku drugiej odsłony znakomite uderzenie z rzutu wolnego oddał Radosław Majewski. Próba byłego zawodnika angielskiej Championship zatrzymała się jednak na słupku bramki rywala. W 64. minucie Lech „zabił” mecz. Tomasz Kędziora wyłożył piłkę – jak na tacy – Łukaszowi Trałce, a ten wpakował futbolówkę z bliskiej odległości do siatki. Dla kapitana zespołu ze stolicy Wielkopolski był to pierwszy gol od blisko czterech lat.

Do końca spotkania nie działo się już zbyt wiele. Podopieczni Nenada Bjelicy w pełni kontrolowali boiskowe poczynania i ostatecznie zasłużenie triumfowali 2:0. Między obiema drużynami widać było dziś różnicę klas. Lech, dzięki wygranej, zrównał się punktami z liderującą Jagiellonią Białystok. Grająca natomiast w grupie mistrzowskiej Pogoń w tym momencie nie walczy już o nic, plasując się na siódmym miejscu.