Fot. arch

Będziemy zbierać podpisy o samorozwiązanie Sejmu

Wypowiedź dla Radia Maryja Marka Lewandowski, rzecznika przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”

Nic poza wycofaniem zmian w Kodeksie Pracy ze strony rządu stron nas nie interesuje. Chcą, to niech nas delegalizują. Nawet taka decyzja nie zmieni naszego postępowania.

To jest raczej pytanie do socjologów i politologów, którzy analizują scenę polityczną. Nas poza wycofaniem zmian w kodeksie pracy nic innego z ich strony nie interesuje. No, może jeszcze poza podaniem się do dymisji.

Jeszcze odsypiamy, na razie odpoczywamy po tym całym tygodniu przygotowań i protestów. Jak widzieliście – to było bardzo duże przedsięwzięcie i bardzo dobrze przygotowane. Na analizy przyjdzie czas.

Dziś spotykamy się na prezydium Komisji Krajowej, będziemy nad tym dalej się zastanawiać. Będziemy podsumowywać co się wydarzyło i debatować nad dalszymi krokami.

Jeden już ogłosiliśmy – będziemy uruchamiać ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod petycją o samorozwiązaniu Sejmu. Ona oczywiście nie ma postaw prawnych, nie będzie powodem rozwiązania Sejmu natomiast jeśli podpisze się pod nią parę milionów obywateli to politycy nie będą mogli „od tak” tego zignorować.

Marek Lewandowski

drukuj