fot. PAP/EPA

Ojciec św. Franciszek: Prośmy o łaskę przebaczania innym

Miłosierdzie i przebaczenie nie powinny pozostać tylko ładnymi słowami, ale być realizowane w życiu codziennym – powiedział Ojciec św. Franciszek.

Podczas audiencji generalnej Papież nawiązał do rozpoczętego niedawno Roku Miłosierdzia. Biskup Rzymu przypomniał, że we wszystkich katedrach na świecie zostały otwarte Drzwi Święte.

W tym kontekście Ojciec św. powiedział, że przejście przez Drzwi Święte to znak naszej ufności pokładanej w Chrystusie, perspektywa nawrócenia i otwarcia, żeby innym nieść Bożą miłość. Papież apelował o otwarcie serc, aby nie wykluczać innych.

Ojciec Św. pozdrowił również pielgrzymów. Zwracając się do Polaków Papież powiedział:

– Witam serdecznie pielgrzymów z Polski! Bracia i siostry, ile razy słyszałem, jak do mnie mówiono: „Ojcze, nie potrafię wybaczyć”. Czasem przebaczenie nie jest łatwe, dlatego w dniach jubileuszu miłosierdzia przechodząc przez Drzwi Święte, prosząc Boga w sakramencie pojednania o miłosierdzie i odpuszczenie nam grzechów, prośmy go także o łaskę przebaczania innym i umiejętność pojednania się z braćmi. Z serca wam błogosławię! – mówił Biskup Rzymu podczas audiencji generalnej.

Wierni złożyli Papieżowi życzenia z okazji przypadających w czwartek 79. urodzin. Transmisję audiencji generalnej przeprowadziły RM i TV Trwam.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj