Ojciec Święty: „Mąż i żona są jednym ciałem, a ich dzieci są ciałem z ich ciała”

Ojciec Święty Franciszek mówił w dzisiejszej katechezie o ranach, które powstają w obrębie rodziny. Papież wskazywał, że w żadnej historii rodzinnej nie brakuje chwil, kiedy intymność najdroższych uczuć zostaje znieważona zachowaniem jej członków.

Kiedy te rany, którym jeszcze można zaradzić zostają zlekceważone, mogą się stać głębokim rozdarciem, oddzielającym męża i żonę – mówił Ojciec Święty.

Dodał, że ogołocenie miłości małżeńskiej szerzy urazę w relacjach i często dezintegracja „spada” na barki dzieci.

– W rodzinie wszystko jest ze sobą powiązane. Kiedy jej dusza jest w jakimś miejscu zraniona, to infekcja zaraża wszystkich. Kiedy zaś mężczyzna i kobieta, którzy zobowiązali się, iż będą jednym ciałem i będą tworzyć jedną rodzinę, obsesyjnie myślą o własnych żądaniach, wolności, to takie wypaczenie głęboko dotyka serca i życia dzieci. Musimy to dobrze zrozumieć, że mąż i żona są jednym ciałem, a ich dzieci są ciałem z ich ciała – podkreślił Papież Franciszek.

Ojciec Święty pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych na placu Św. Piotra, w tym Polaków.

Drodzy bracia i siostry, wchodząc w okres letnich wakacji pamiętajmy, że ten czas jest nam dany przez Boga dla dobrego odpoczynku fizycznego, ale także dla duchowej odnowy i dla umacniania więzi z członkami rodziny, z przyjaciółmi i z samym Bogiem. Nigdy nie zapominajcie o modlitwie, o niedzielnej Mszy św. i o dziełach miłosierdzia wobec tych, którzy go potrzebują. Niech będzie pochwalony Jezus  Chrystus – mówił Ojciec Święty.

Na zakończenie zebrani na placu Św. Piotra w Watykanie odmówili wspólnie modlitwę Ojcze Nasz.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl