fot. twitter.com

T. Poręba: Nie ma i nie będzie projektu rządu PiS dot. masowego ściągania imigrantów

Nie ma i nie będzie żadnego projektu rządu PiS, dotyczącego masowego ściągania imigrantów; bezpieczeństwo Polaków przede wszystkim – oświadczył we wtorek szef sztabu PiS Tomasz Poręba.

Tomasz Poręba odniósł się w ten sposób do skierowanego do niego wpisu na portalu społecznościowym.

„Dostał Pan 8 głosów z mojej rodziny w wyborach do Europarlamentu, jest Pan jednym z wyróżniających się in+ europosłów. Jednakże wobec projektu PiS masowego ściągania imigrantów, oddam głos na każdego, kto zagwarantuje mi program #StopImigracji. Pan mi tego nie gwarantuje!” – napisał użytkownik Twittera do Tomasza Poręby.

Europoseł PiS odpowiedział: „Nie ma i nie będzie żadnego projektu rządu PiS dotyczącego masowego ściągania imigrantów. Bezpieczeństwo Polaków przede wszystkim. To mogę Panu zagwarantować”.

W wymianie zdań udział wziął również szef MSWiA Joachim Brudziński, który skomentował wpis T> Poręby.

„Jak mawia klasyk: >>to oczywista oczywistość<<!” – napisał minister.

Pod koniec lipca „Rzeczpospolita” informowała, że rząd chce walczyć z niedoborem pracowników. „Rz” podała, że specjalne zachęty dla studentów i wysoko wykwalifikowanych pracowników miałyby się znaleźć w nowej polityce migracyjnej, która ma zostać ogłoszona na początku września. Jej koszt – według informacji gazety – resort rozwoju szacuje na 2,9 mld zł w latach 2018-2025.

Większość kosztów, bo 1,6 mld zł, miałyby pokryć fundusze unijne. Pomogą finansować nie tylko programy stypendialne dla studentów z zagranicy, ale też wyceniany na 1,2 mld zł pakiet zachęt dla Polaków, którzy chcieliby wrócić z emigracji. Mogliby z niego korzystać także cudzoziemcy, głównie wysoko wykwalifikowani fachowcy, skłonni przyjechać do pracy i osiedlić się w Polsce.

PAP/RIRM

drukuj