Manifestowali przeciwnicy i zwolennicy rządu

Opozycja i zwolennicy tzw. Komitetu Obrony Demokracji demonstrowali w niedzielę przed Sejmem i Trybunałem Konstytucyjnym. Z kolei pod Pałacem Prezydenckim odbyła się manifestacja w obronie rządu i marszałka Sejmu.

Wiec KOD-u pod Trybunałem miał być według organizatorów pożegnaniem prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego, który w poniedziałek kończy kadencję.

Na miejscu wystąpił m.in. były prezydent Bronisław Komorowski, który mówił, że można było zobaczyć oznaki lęku wśród rządzących i niech tak zostanie. Głos zabrał też Lider Nowoczesnej Ryszrd Petru oraz poseł PO Joanna Mucha. Później manifestacja przeniosła się pod Sejm, który rotacyjnie okupują posłowie opozycji.

Z kolei przed Pałacem Prezydenckim zgromadził się wiec w obronie władz.

Nie pozwolimy na niszczenie polskiej demokracji – mówił do zgromadzonych wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

– Komuś zależy na tym, żeby Polska nie mogła rozwijać się w spokoju, żebyśmy w Polsce nie mogli spędzać spokojnie świąt Bożego Narodzenia. Komuś zależy na tym, żeby prowokować i żeby Polska polityka oparta była jedynie na emocjach, na złych emocjach i na nienawiści. My się z tym nie zgadzamy. Chcemy stabilności, odpowiedzialności i wolnej, demokratycznej Polski – podkreślił wicepremier Piotr Gliński.

Nie pozwolimy na warcholstwo, na nocną zmianę dwa – akcentował wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński z PiS.

– To ostatnie posiedzenie Sejmu, te awantury, które zostały wywołane – proszę państwa, mogę powiedzieć tak: śp. Andrzej Lepper mógłby się od nich uczyć, jak wygląda warcholstwo i jak wygląda blokada mównicy sejmowej. Nawet Lepper, nawet ludzie od Palikota nie ośmielili się zaatakować i uniemożliwić prowadzenia obrad samemu marszałkowi. Politycy PO i Nowoczesnej posunęli się dalej niż posunęła się Samoobrona, dalej niż posuwają się warchołowie w innych parlamentach świata – stwierdził Joachim Brudziński.

Tymczasem portal wPolityce poinformował, że „Opozycja planuje wprowadzenie do Sejmu bojówkarzy KOD”. Według anonimowego informatora portalu, taki ma być scenariusz przejęcia władzy w Polsce.

Z kolei Telewizja Publiczna informuje o problemach z odbiorem sygnału w całej Polsce. Część odbiorców nie mogło przez to obejrzeć sobotniego orędzia premier Beaty Szydło.

Firma EmiTel, która odpowiada za nadawanie sygnału w oficjalnym komunikacie, przekonuje, że to problemy techniczne. Prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że zamierza złożyć zawiadomienie do ABW.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl