fot. facebook.com/rejs niepodleglosci

100. rocznica odzyskania niepodległości na pokładzie Daru Młodzieży

Rejs Niepodległości zbliża się do Osaki, gdzie uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy już dziś przesyłają pozdrowienia i kilka słów o tym, jak przeżywają to stulecie z dala od domu.

11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości Dar Młodzieży, który opływa świat dookoła z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wpłynie do Osaki – piętnastego portu na trasie Rejsu Niepodległości.

Załoga zostanie powitana przez wiceminister Annę Moskwę, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Jacka Izydorczyka Ambasadora RP w Japonii, Poseł Dorotę Arciszewską – Mielewczyk, przewodniczącą Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz władze miasta.

Na rufie żaglowca zostanie uroczyście odśpiewany hymn Polski. Młodzież będzie miała także okazję poznać historię polskiej niepodległości oraz obejrzeć film o bracie Józefa Piłsudskiego – Bronisławie, polskim naukowcu prowadzącym badania na Sachalinie. Natomiast wieczorem młodzi marynarze przeniosą się w klimat XX-lecia międzywojennego na koncercie zorganizowanym na pokładzie specjalnie z tej okazji. Podczas pobytu w Osace polski żaglowiec zostanie także otwarty dla zwiedzających.

Wizyta Daru Młodzieży w Japonii, która jest już czternastym państwem na trasie Rejsu Niepodległości, nawiązuje także do historycznego rejsu dookoła świata Daru Pomorza. Na początku 1935 roku kapitan Konstanty Maciejewicz wraz z załogą odwiedzili Nagasaki, gdzie spotkali się z budującymi klasztor polskimi franciszkanami, m.in. ze św. Maksymilianem Kolbe.

Rejs Niepodległości to jedna z największych i najważniejszych inicjatyw przygotowanych przez Polskę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, wpisujących się rządowy program „Niepodległa”. Od 20 maja na pokładzie Daru Młodzieży płynęło ponad 750 młodych ludzi, przedstawiających piękno Polski w odwiedzanych krajach.

Rejs Niepodległości to wspólna inicjatywa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Fundacja Salvatti.pl. Jej celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja Polski i polskiej gospodarki morskiej na świecie. Załogę stanowi młodzież – laureaci ogólnopolskiego konkursu, studenci Uniwersytetu Morskiego oraz uczniowie szkół morskich w Szczecinie i Świnoujściu.

Pozdrowienia Polsko! Rejs Niepodległości na 11 listopada

Rejs Niepodległości zbliża się do Osaki, gdzie uczci 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy już dziś przesyłają Wam pozdrowienia i kilka słów o tym, jak przeżywają to stulecie z dala od domu 😀 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 💯________________________________________________________11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości „Dar Młodzieży”, który opływa świat dookoła z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wpłynie do Osaki – piętnastego portu na trasie Rejsu Niepodległości.Załoga zostanie powitana przez wiceminister Annę Moskwę, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Jacka Izydorczyka Ambasadora RP w Japonii, Poseł Dorotę Arciszewską – Mielewczyk, przewodniczącą Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz władze miasta. Na rufie żaglowca zostanie uroczyście odśpiewany hymn Polski. Młodzież będzie miała także okazję poznać historię polskiej niepodległości oraz obejrzeć film o bracie Józefa Piłsudskiego – Bronisławie, polskim naukowcu prowadzącym badania na Sachalinie. Natomiast wieczorem, młodzi marynarze przeniosą się w klimat dwudziestolecia międzywojennego na koncercie zorganizowanym na pokładzie specjalnie z tej okazji. Podczas pobytu w Osace polski żaglowiec zostanie także otwarty dla zwiedzających. Wizyta „Daru Młodzieży” w Japonii, która jest już czternastym państwem na trasie Rejsu Niepodległości, nawiązuje także do historycznego rejsu dookoła świata „Daru Pomorza” . Na początku 1935 roku kapitan Konstanty Maciejewicz wraz z załogą odwiedzili Nagasaki, gdzie spotkali się z budującymi klasztor polskimi franciszkanami, m.in. ze św. Maksymilianem Kolbe. Rejs Niepodległości to jedna z największych i najważniejszych inicjatyw przygotowanych przez Polskę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, wpisujących się rządowy program „Niepodległa”. Od 20 maja na pokładzie „Daru Młodzieży” płynęło ponad 750 młodych ludzi, przedstawiających piękno Polski w odwiedzanych krajach. Rejs Niepodległości to wspólna inicjatywa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Fundacja Salvatti.pl. Jej celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja Polski i polskiej gospodarki morskiej na świecie. Załogę stanowi młodzież – laureaci ogólnopolskiego konkursu, studenci Uniwersytetu Morskiego oraz uczniowie szkół morskich w Szczecinie i Świnoujściu.#RejsNiepodległości #DarMłodzieży #PolskaMorska#Niepodległa #11Listopada #NarodoweŚwiętoNiepodległości#Polska

Opublikowany przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Piątek, 9 listopada 2018

MGMiŻM/RIRM

drukuj