fot. https://www.facebook.com/zmarzlik95

Żużel. Bartosz Zmarzlik coraz bliżej kolejnego tytułu mistrza świata! Polak najlepszy w Grand Prix Danii

Bartosz Zmarzlik z drugim w tym sezonie zwycięstwem w zawodach cyklu Grand Prix. Tym razem dwukrotny indywidualny mistrz świata okazał się najlepszy na torze w Vojens. Polak jeszcze bardziej przybliżył się do zwycięstwa w tegorocznej rywalizacji w ramach IMŚ.


Zmagania w Grand Prix Danii były ósmymi zawodami w ramach tegorocznych zmagań w cyklu. Kibice zastanawiali się, że znakomitą passę podtrzyma Daniel Bewley, którzy zwyciężył w dwóch poprzednich GP: w Cardiff i we Wrocławiu.

Po fazie zasadniczej okazało się, że Brytyjczyk nie będzie kontynuował swojej serii. Zgromadził zaledwie 6 punktów i ukończył rywalizację w Vojens na 10. pozycji. Do półfinałów awansowało natomiast dwóch Polaków: Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek. Opadli natomiast kolejni dwaj biało-czerwoni. Słabo zaprezentowali się Paweł Przedpełski (4 pkt i 14 pozycja) oraz Maciej Janowski (4 pkt, 15 miejsce). Zaskoczył startujący z dziką kartą Rasmus Jensen, który awansował do najlepszej ósemki z dorobkiem 10 punktów.

W pierwszym półfinale zmierzyli się: Leon Madsen, Robert Lambert, Rasmus Jensen i Tai Woffinden. Najlepiej spod taśmy ruszył Lambert i to on jako pierwszy minął linię mety. Do finału promocję wywalczył również Madsen, którzy jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził Woffindena.

W drugim wyścigu tej fazy zawodów rywalizowali: Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Jason Doyle i Mikkel Michelsen. Na stracie najlepiej zareagował Dudek, którzy szybko wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca. W finale znalazł się również drugi z Polaków, którzy na dystansie skutecznie zaatakował Doyle’a.

W decydującej gonitwie walkę o końcowy triumf stoczyli Zmarzlik i Lambert, którzy najlepiej wyszli spod taśmy. Polak zdołał jednak wyprzedzić Brytyjczyka i to on mógł cieszyć się ze zwycięstwa w GP Danii. Podium uzupełnili Lambert oraz Madsen. Jako ostatni finiszował Dudek.

Dzięki wygranej w Vojens Bartosz Zmarzlik umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Grand Prix. 27-latek ma na koncie 128 punktów i o 20 punktów wyprzedza Leona Madsena, zaś o 37 oczek – Daniela Bewleya.

Kolejne zawody cyklu zostaną rozegrane 17 września na torze w szwedzkiej Malilli.

Sport.RIRM

drukuj