WTA Stuttgart. Zwycięstwo Radwańskiej po dwugodzinnej batalii

Mimo początkowych problemów, Agnieszka Radwańska zdołała wywalczyć awans do ćwierćfinału turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka – w swoim pierwszym w tym roku meczu na kortach ziemnych – pokonała Andreę Petković 1:6, 6:1, 6:2.

WTA tennis tournament in Stuttgart30. w światowym rankingu Niemka, choć zdołała wygrać premierową partię, później miała już niewiele do powiedzenia. Po raz ostatni obie tenisistki zmierzyły się ze sobą przed przeszło czterema laty. Między 2009 a 2012 rokiem rywalizowały sześciokrotnie. Za każdym razem zwycięsko kort opuszczała Isia.

Po niepowodzeniu w pierwszym secie – przegranym 1:6 – Radwańska potrafiła się zmobilizować i potwierdzić sportową klasę. W kolejnej odsłonie druga „rakieta” świata wykorzystała wszystkie nadarzające się okazje i w ciągu 36 minut odpowiedziała na prowadzenie rywalki (6:1).

WTA tennis tournament in StuttgartW trzeciej partii krakowianka również nie kalkulowała. Od stanu 2:2 triumfowała w czterech kolejnych gemach. Sporych emocji dostarczyły ostatnie minuty widowiska. Najpierw Isia wywalczyła piłkę meczową, zaś po chwili musiała bronić się przed przełamaniem. Trzy ostatnie wymiany padły jednak łupem Polki, która ostatecznie zwyciężyła 1:6, 6:1, 6:2.

Jutro Radwańska zagra o półfinał turnieju w Stuttgarcie. Jej przeciwniczką będzie Czeszka Karolina Pliskova.

* * *

Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie (Niemcy), kort ziemny, 1/8 finału gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Andrea Petković (Niemcy) 1:6, 6:1, 6:2