WTA Stambuł. Zwycięski marsz Uli Radwańskiej!

Kolejną wygraną w turnieju na twardych kortach w Stambule zanotowała Urszula Radwańska. Tym razem 24letnia krakowianka nie dała większych szans Serbce Bojanie Jovanovski, zwyciężając 6:3, 6:2.


Czwarte bezpośrednie starcie Radwańskiej z Jovanovski zakończyło się drugą wygraną naszej zawodniczki. Poprzednim razem tenisistka z Krakowa triumfowała w 2011 roku w Indian Wells, pokonując wówczas Serbkę 3:6, 6:4, 7:6. Tym razem Polka do zwycięstwa potrzebowała tylko dwóch setów.

Jednostronny pojedynek tylko na początku inauguracyjnej partii miał w miarę wyrównany przebieg. W czwartym gemie Jovanovski uzyskała przełamanie, by w następnym  wyjść na prowadzenie 3:2, wówczas jednak wyższy bieg wrzuciła polska tenisistka. Radwańska, prezentując świetną dyspozycję serwisową oraz wykorzystując niemal każdy – nawet najmniejszy – błąd rywalki, szybko doprowadziła do remisu, a następnie dość pewnie wygrała trzy kolejne odsłony i tym samym pierwszego seta zapisała na swoje konto (6:3).

Druga partia była już prawdziwym pokazem siły 24-letniej krakowianki. Dobra zagrywka w połączeniu ze znakomitą grą na kontrach oraz imponującym sprytem przy siatce spowodowały, że młodsza z sióstr Radwańskich szybko objęła prowadzenie 5:0. Co prawda dwa kolejne gemy należały do Serbki, jednak w ósmej odsłonie Polka wygrała własne podanie do 15, ostatecznie kończąc seta, a co za tym idzie cały mecz, efektownym forhendem (6:2).

Radwańska, dzięki dzisiejszej wygranej, awansowała do ćwierćfinału turnieju rozgrywanego w Stambule. Jej następną przeciwniczką będzie lepsza z pary Cwetana Pironkowa (WTA 42) – Kurumi Nara (WTA 60).

***

II runda gry pojedynczej:

Urszula Radwańska (Polska) – Bojana Jovanovski (Serbia) 6:3, 6:2

Sport.RIRM

drukuj