WTA Shenzhen. Radwańska kontynuuje marsz po tytuł!

Zwycięstwo nad Chinką Shuai Zhang pozwoliło Agnieszce  Radwańskiej na awans do ćwierćfinału turnieju WTA w Shenzhen. Rozstawiona z „1” Polka pokonała zawodniczkę gospodarzy 6:1, 7:5. Była to jej 504. wygrana na zawodowych kortach.

W klasyfikacji wszechczasów Isia wyprzedziła inną Chinkę Na Li, która w całej karierze odniosła 503 zwycięstwa. Radwańska jest 43. i do 42. Mary Pierce traci 7 triumfów.

W starciu z Shuai Zhang krakowianka była zdecydowaną faworytką. W premierowej partii pozwoliła rywalce na wygranie zaledwie jednego gema. Przy stanie 5:1 po raz trzeci przełamała przeciwniczkę, zachowując zimną krew w decydującym momencie. Ryzykowne zagrania Chinki nie przynosiły oczekiwanego efektu, a pierwszy set zakończył się jej autowym bekhendem po krosie.

Kolejna odsłona była już bardziej zacięta. Radwańska spisywała się nierówno – na serię dwóch straconych gemów odpowiedziała trzema zwycięskimi. Sportową klasę potwierdziła dopiero w końcówce, kiedy ze stanu 5:5 zrobiło się 7:5. Cały pojedynek trwał 1 godz. i 11 minut.

W ćwierćfinale przeciwniczką Polki będzie inna reprezentantka gospodarzy – Qiang Wang.