WTA Adelaide. Iga Świątek nie daje szans Belindzie Bencić w finale! Polka z kolejnym tytułem

Iga Świątek w kapitalnym stylu triumfowała na kortach twardych w australijskiej Adelajdzie. W finale Polka nie dała żadnych szans Szwajcarce Belindzie Bencić, pokonując ją 6:2, 6:2. Dla 19-letniej tenisistki to druga wygrana w zawodach rangi WTA.

Wyrównany przebieg miał tylko początek spotkania. W nim po czterech pierwszych gemach obie zawodniczki solidarnie wygrywały własne podanie. Od stanu 2:2 na korcie dzieliła i rządziła już jednak tylko jedna tenisistka. Iga Świątek – bo o niej mowa – nie tylko pewnie spisywała się przy swoim serwisie, ale również dwukrotnie przełamała bardziej doświadczoną rywalkę. W efekcie triumfowała 6:2, a całego seta zakończyła wyśmienitym returnem.

W drugiej partii nasza rodaczka znów popisała się serią, tym razem zdobywając trzy gemy z rzędu i odskakując przeciwniczce na dość bezpieczny dystans (4:1). Belinda Bencić nie miała większego pomysłu na świetnie dysponowaną w każdym elemencie gry reprezentantkę Polski. Ta pewnie zmierzała po zwycięstwo, a w ósmym gemie dopełniła formalności, ponownie wygrywając 6:2. Mecz dobiegł końca, gdy Szwajcarka wyrzuciła piłkę w aut.

Iga Świątek sięgnęła po drugi tytuł w zawodach głównego cyklu. W Adelajdzie uporała się z pięcioma rywalkami, w żadnym ze spotkań nie tracąc choćby jednego seta. 19-letnia Polka, dzięki sukcesowi na australijskiej ziemi, awansuje w poniedziałek na najwyższe w karierze 15. miejsce w rankingu WTA.