Polacy za granicą. Cudowne uderzenie Krychowiaka w derbach Moskwy! Lokomotiw zgarnia 3 punkty

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Lokomotiwu Moskwa, którzy pokonali przed własną publicznością CSKA Moskwa 2:0 w meczu 20. kolejki rosyjskiej ekstraklasy. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Grzegorz Krychowiak. Polak w 41. minucie spotkania popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego.

Lokomotiw Moskwa – CSKA Moskwa 2:0 (2:0)
Vitaly Lisakovich 6′ Grzegorz Krychowiak 41′

Lokomotiw dobrze rozpoczął rundę wiosenną – w derbach Moskwy wygrał bowiem u siebie z CSKA 2:0, dzięki czemu przerwał serię dwóch ligowych porażek. Duży udział w sukcesie zespołu Marko Nikolicia miał Grzegorz Krychowiak.

Była 41. minuta meczu, gdy Francois Kamano długim podaniem z prawego skrzydła dostrzegł reprezentanta Polski, a ten ładnie przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i potężnym uderzeniem z siedemnastu metrów pod poprzeczkę pokonał Ilya Pomazuna.

Dla naszego rodaka był to tym samym czwarty gol w bieżącym sezonie rosyjskiej ekstraklasy. Licząc natomiast wszystkie klubowe rozgrywki, „Krycha” zapisał na swoim koncie pięć trafień w dwudziestu trzech występach.

Komplet punktów pozwolił „Parowozom” awansować na szóstą pozycję w tabeli. Do miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach aktualni wicemistrzowie kraju tracą cztery „oczka”.