Bundesliga. Dublet Roberta Lewandowskiego! Polak w pogoni za rekordem Gerda Muellera

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w domowym meczu Bayernu Monachium z FC Koeln. Snajper mistrzów Niemiec zbliżył się dzięki temu do strzeleckiego rekordu Gerda Muellera z sezonu 1971/1972, a jego zespół pewnie wygrał 5:1.

Bayern Monachium – FC Koeln 5:1 (2:0)
Eric Maxim Choupo-Moting 18′ Robert Lewandowski 33′ 65′ Serge Gnabry 82′ 86′ – Ellyes Skhiri 49′

Robert Lewandowski po raz pierwszy przypomniał o sobie w 33. minucie meczu. Wówczas – po wymianie podań z Leonem Goretzką – pewnym uderzeniem z dwunastu metrów nie dał żadnych szans Timo Hornowi na skuteczną interwencję.

Reprezentant Polski skompletował dublet w 65. minucie, kiedy to wykorzystał prostopadłe zagranie świeżo wprowadzonego na boisko Thomasa Muellera i strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie „Bawarczyków”.

Tym samym „Lewy” ma już na swoim koncie 28 goli w trwającym sezonie Bundesligi, zdecydowanie wyprzedzając rywali. Drugi Portugalczyk Andre Silva z Eintrachtu Frankfurt może pochwalić się dorobkiem 19 trafień.

Co jednak równie istotne, nasz rodak wciąż mocno liczy się w grze o pobicie rekordu Gerda Muellera. Przypomnijmy, że legenda niemieckiego futbolu w kampanii 1971/1972 zdobyła aż 40 bramek.

Bayern ostatecznie pokonał Koeln 5:1, dzięki czemu przerwał serię dwóch ligowych spotkań bez zwycięstwa. W tabeli zachował dwupunktową przewagę nad RB Lipsk. W następnej kolejce zmierzy się u siebie z Borussią Dortmund (6 marca, godz. 18:30).