fot. Fundacja Aktywni dla Polski

W Józefosławiu odbył się III Badmintonowy Maraton – Warszawa 2022

Tłumy fanów badmintona zebrały się w klubie LAVO w Józefosławiu pod Warszawą na III Badmintonowym Maratonie – Warszawa 2022. „Zainteresowanie przekroczyło nasze możliwości, przez co musieliśmy zatrzymać zapisy. Ta impreza popularyzuje badmintona” – powiedział Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski. 


– Kolejny raz zainteresowanie udziałem w turnieju było większe niż nasze możliwości. Musieliśmy zatrzymać zapisy. Cieszę się, że nasza impreza na stałe wpisała się do badmintonowego kalendarza w Polsce. Jest bardzo ważne, że do turnieju zgłosiło się sporo osób, które do tej pory nie były w żaden sposób związane z badmintonem. To pokazuje, że nasza impreza popularyzuje badmintona – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która zorganizowała trwającą blisko czternaście godzin imprezę.

W poszczególnych konkurencjach najlepsi byli Marcin Ciok i Anna Kopyt (gra podwójna mieszana), Maria Kopyt i Agata Żuraw (gra podwójna kobiet), Jacek Prędki i Krzysztof Walenda (gra podwójna mężczyzn), Daria Kordiukova (gra pojedyncza kobiet), Krzysztof Walenda (gra pojedyncza mężczyzn, gr. A), Irek Stacewicz (gra pojedyncza mężczyzn, gr. B), Dariusz Rudka (gra pojedyncza +55 lat) i Michał Kopania (gra pojedyncza +45 lat).

fot. Fundacja Aktywni dla Polski

Sporą atrakcją były deble rodzinne. Zostały one podzielone na cztery kategorie. W rywalizacji par złożonych z dzieci powyżej lat 11 oraz taty lub dziadka najlepsi byli Jacek Prędki i Piotr Sasimowski, a w parach, w których grały mamy lub babcie – Anna Arczyńska i Ewelina Arczyńska. Z kolei w parach, gdzie grały młodsze dzieci, zwyciężyli w parze z tatą lub dziadkiem Dariusz Muc i Mikołaj Muc, a w parze z mamą lub babcią Anna Grams-Szalacha i Witold Grams-Szalacha.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że warto jest organizować takie imprezy. Trzeba stwarzać Polakom możliwości uprawiania sportu i starać się ich zainteresować sportem. Dla nas najpiękniejszy jest badminton i jestem przekonany, że wiele osób, które po raz pierwszy wzięły udział w tak profesjonalnie zorganizowanym turnieju, pokocha ten sport – dodaje prezes Polskiego Związku Badmintona, Marek Krajewski.

fot. Fundacja Aktywni dla Polski

Partnerem turnieju była firma Yonex, najbardziej znany na świecie producent sprzętu do badmintona.

– Rosnąca popularność badmintona bardzo cieszy, bo to przecież niezwykle atrakcyjny sport, w którym lotka (na światowym poziomie) potrafi pędzić z prędkością przekraczającą 400 kilometrów na godzinę. W trakcie maratonu oczywiście było wolniej, choć poziom był naprawdę wysoki – mówił Grzegorz Melion, przedstawiciel firmy Yonex w Polsce.

Najlepsi zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody i medale, a na wszystkich, którzy rywalizowali, czekały atrakcyjne pakiety startowe i pamiątkowe medale. Organizację III Badmintonowego Maratonu – Warszawa 2022 wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

fot. Fundacja Aktywni dla Polski

Fundacja Aktywni dla Polski

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl