Turniej majowy. Pewna wygrana Polski nad Egiptem

Piłkarze ręczni reprezentacji Polski pokonali Egipt 27:20 w swoim drugim meczu Turnieju majowego. To drugie zwycięstwo biało–czerwonych w krakowsko-katowickiej imprezie. Najwięcej bramek spośród podopiecznych Michaela Bieglera zdobyli Michał Jurecki i Michał Daszek – po 5.

W porównaniu z wczorajszym meczem, dziś Michael Biegler zdecydował się na kilka istotnych zmian. Do składu brązowych medalistów ostatnich mistrzostw świata powrócił Sławomir Szmal. Pod nieobecność Rafała Glińskiego oraz kontuzjowanych Krzysztofa Lijewskiego, Andrzeja Rojewskiego i Jakuba Łucaka drugą linią biało–czerwonych dyrygować miał Michał Jurecki.

Sposobem na wysoką i agresywną obronę Egipcjan była skuteczność w kontrataku. W nich brylował skrzydłowy Wisły Płock Michał Daszek, który przed przerwą czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Niemal przez całą pierwszą część spotkania utrzymywało się minimalne prowadzenie reprezentacji Polski. Gdy w 27. minucie do siatki rywali trafił Bartosz Jurecki, przewaga naszych szczypiornistów wzrosła do dwóch goli. Przed przerwą bramkarza rywali pokonali jeszcze Robert Orzechowski i Michał Jurecki, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 12:8.

Świetny początek drugiej połowy pozwolił biało–czerwonym zwiększyć przewagę nad rywalami do ośmiu trafień (17:9). Egipcjanie próbowali podjąć walkę, czego efektem było zmniejszenie strat do czterech goli (19:15). Nasi szczypiorniści nie stracili jednak kontroli nad meczem i pewnie dowieźli zwycięstwo do końca.

Była to druga wygrana Polaków w Turnieju majowym. Wczoraj brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata pokonali Rumunię, a jutro zmierzą się z Brazylią. Ten mecz rozegrany zostanie w Katowicach.