Tirreno-Adriatico. Zwycięstwo Contadora, Kwiatkowski liderem

Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) wygrał w stacji narciarskiej Cittareale czwarty etap wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma) zajął siódme miejsce, tracąc dziesięć sekund, ale utrzymał niebieską koszulkę lidera.

Contador wyprzedził drugiego zawodnika ubiegłorocznego Tour de France Kolumbijczyka Nairo Quintanę, a na trzeciej pozycji finiszował kolejny Hiszpan Daniel Moreno.

W sobotę czekał uczestników wyścigu trudny egzamin – 244 km, z czego ostatnie 14 km stanowił podjazd do mety o średnim kącie nachylenia 6,4 proc. Kwiatkowski, asekurowany przez kolegów z belgijskiej ekipy, jechał czujnie na pierwszych miejscach topniejącej czołówki. W końcówce atakował Czech Roman Kreuziger, miał blisko pół minuty przewagi, ale został doścignięty. Rozstrzygająca okazała się szarża jego kolegi z drużyny Tinkoff-Saxo Contadora, który mocniej nacisnął na pedały 200 metrów przed kreską.

Hiszpan odrobił połowę ze swoich strat do Kwiatkowskiego i jest dla niego groźnym rywalem. W klasyfikacji generalnej Polak wyprzedza o 16 sekund właśnie Contadora oraz o 23 sekundy Quintanę. 23-letni kolarz z Torunia jest również liderem klasyfikacji młodzieżowej. Wyścig między Morzem Tyrreńskim a Adriatykiem posiada najwyższą kategorię UCI WorldTour.