Tim Wellens zwycięzcą 73. Tour de Pologne

Belg Tim Wellens triumfował w zakończonym dziś w Krakowie 73. Tour de Pologne. Kolarz ekipy Lotto Soudal w klasyfikacji generalnej wyprzedził Włochów: Fabio Felline oraz Alberto Bettiola.

Tegoroczną edycję Touru kończyła jazda indywidualna na czas na dystansie 25 km z metą w Krakowie. W dzisiejszym etapie najlepszy okazał się Brytyjczyk Alex Dowsett z hiszpańskiej grupy Movistar.

Najlepsze miejsce z polskich zawodników zajął Paweł Cieślik z drużyny Verva Activejet, który został sklasyfikowany na 19. pozycji. Michał Kwiatkowski ukończył wyścig na 34. miejscu.

W tegorocznym Tour de Pologne sporo kłopotów sprawiła pogoda. Z powodu kiepskiej aury odwołany został szósty etap w Bukowinie Tatrzańskiej. Ostatecznie wyścig ukończyło 97 z 200 startujących kolarzy.