fot. PAP/EPA

Tenis. Iga Świątek zakończyła współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim

Iga Świątek, triumfatorka wielkoszlemowego French Open w 2020 roku, po ponad pięciu latach zakończyła współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim.

„Zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju” – napisała w komunikacie Iga Świątek.

W tym roku polska zawodniczka wygrała turnieje w Adelajdzie i Rzymie. W finale WTA 1000 we Włoszech pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą (6:0, 6:0).

„Dziękuję trenerowi za wszystko, co dla mnie zrobił. Wzajemnie daliśmy sobie bardzo wiele i mam nadzieję, że z tą wartością i doświadczeniem będziemy dalej się rozwijać i spełniać zawodowo. Dużo trenerowi zawdzięczam i bardzo dziękuję za czas, który doprowadził nas do miejsca, w jakim jesteśmy teraz” – stwierdziła tenisistka z Raszyna.

Iga Świątek nie wyjaśniła, kto zostanie jej nowym szkoleniowcem.

„Macie prawo pytać, co dalej. Mam wszystko, czego na ten moment potrzeba mi do dalszej pracy i chciałabym bez dodatkowej presji z zewnątrz skupić się w pełni na przygotowaniach do kolejnego sezonu. Mam nadzieję, że spotka się to z waszym zrozumieniem” – zaznaczyła.

Na informację odpowiedział Piotr Sierzputowski.

„Po ponad pięciu latach kończy się moja współpraca z Igą. To bardzo długi czas, zwłaszcza jak na standardy tenisa, gdzie współpraca między trenerami i zawodniczkami rzadko trwa przez tyle lat. To naturalne w każdej pracy, że zmiany są potrzebne i zazwyczaj są szansą. Kończę tę współpracę zadowolony. (…) Iga najpierw stopniowo pięła się w górę, a w ostatnich dwóch sezonach wygrała nie tylko French Open, ale też dwa kolejne turnieje. Utrzymała się w światowym topie. Mam kilka możliwości, więc nadchodzący czas chcę wykorzystać na rozmowy i podjęcie decyzji. Dziękuję za ten czas Idze i całemu zespołowi. Życzę jej jak najlepiej. Powodzenia dla teamu” – powiedział Piotr Sierzputowski w komunikacie.

Iga Świątek zakończyła sezon na dziewiątym miejscu w światowym rankingu WTA.

PAP/Sport.RIRM

drukuj