TBL. Stelmet w półfinale

Stlemet Zielona Góra jest drugą ekipą, która awansowała do półfinałów ekstraklasy koszykarzy. Obrońca tytułu pokonał w Gdyni Asseco 82:69 i wygrał ćwierćfinał 3-1. Mecze numer pięć będą potrzebne w parach Anwil – Rosa oraz Energa Czarni – Trefl.

W Słupsku o zwycięstwie Energi Czarnych zadecydowała czwarta kwarta, którą podopieczni trenera Andreja Urlepa wygrali 27:10. Tym samym doprowadzili do remisu 2-2. Goście nie potrafili zdobyć punktów przez siedem minut tej części spotkania. W poniedziałek w Sopocie odbędzie się spotkanie, które przesądzi kto wystąpi w półfinale.

Na zwycięzcę czeka już Stelmet. Ekipa z Trójmiasta prowadziła w Słupsku po 20 minutach 38:28, a po trzech kwartach 52:46. Cztery minuty ostatniej części odwróciły jednak losy spotkania. Gospodarze w 33. minucie zbliżyli się do rywali na punkt (55:56), a następnie zdobyli dwanaście z rzędu, co dało im prowadzenie 67:56 na cztery minuty przed końcową syreną. Bohaterami tej najważniejszej części spotkania byli Jarosław Mokros i Joseph Taylor. Pierwszy był najskuteczniejszym zawodnikiem Czarnych – 16 pkt, trzy zbiórki i trzy asysty. Amerykanin oraz Tomasz Śnieg uzyskali po 12 punktów. W zespole Trefla double-double miał środkowy Yemi Gadri-Nicholson – 10 punktów i 11 zbiórek. 9-krotny mistrz kraju Asseco Gdynia, choć w pierwszej kwarcie przegrywał 8:25, w kolejnych toczył bardziej wyrównaną walkę ze Stelmetem. W 26. minucie obrońcy tytułu mieli tylko o dwa punkty więcej niż gdynianie (52:50). Mistrza Polski do wygranej 82:69 poprowadzili urodzony w Kongu Christian Eyenga – 14 pkt i cztery zbiórki oraz Aaron Cel – 13 pkt i dziewięć zbiórek. Litwin Ovidijas Galdikas uzyskał dla Asseco double-double – 16 pkt i 10 zbiórek.

Rosa Radom rozgromiła w czwartek Anwil Włocławek 100:75 i doprowadziła do remisu 2-2. Decydujące spotkanie ćwierćfinałowe odbędzie się w niedzielę we Włocławku. Kujawianie mają problemy kadrowe. W Radomiu trener Milija Bogicevic miał do dyspozycji sześciu zawodników. Na zwycięzcę tej pary czeka najlepsza drużyna po dwóch etapach Tauron Basket Ligi PGE Turów Zgorzelec.