fot. PAP/Leszek Szymański

Superpuchar Polski. Cracovia z trofeum po bezbarwnym meczu

Cracovia zdobywcą Superpucharu Polski 2020. Ekipa Michała Probierza – w serii rzutów karnych – pokonała Legię Warszawa. Samo spotkanie nie dostarczyło większych emocji.


O meczu z czystym sumieniem można powiedzieć tylko tyle, że się odbył. Oba zespoły grały bowiem bardzo asekuracyjnie i ostrożnie, uważając na to, aby przede wszystkim nie stracić gola. W efekcie działo się niewiele. Zarówno Radosław Cierzniak, jak i Lukas Hrosso rzadko musieli wysilać się między słupkami. Wystarczy dodać, że na przestrzeni 90 minut Legię stać było zaledwie na jeden celny strzał, zaś Cracovię na niewiele więcej – bo trzy uderzenia w światło bramki.

O wszystkim zadecydował zatem konkurs rzutów karnych. W nim żadna ze stron długo nie chciała się pomylić. Swoje próby bezbłędnie wykorzystali między innymi Domagoj Antolić, Pelle van Amersfoort, Mateusz Cholewiak czy Tomas Vestenicky. Dopiero w czwartej serii zimnej krwi zabrakło Pawłowi Wszołkowi, którego strzał obronił golkiper „Pasów”. Drużyna Michała Probierza nie zmarnowała nadarzającej się okazji i po skutecznie egzekwowanej „jedenastce” przez Milana Dimuna mogła cieszyć się ze zdobycia pierwszego w historii klubu Superpucharu Polski.

„Wojskowi” natomiast – co ciekawe – przegrali spotkanie o to trofeum już po raz siódmy z rzędu. To zdecydowanie niechlubny rekord rozgrywek, w których najwięcej triumfów ma na swoim koncie Lech Poznań (6).

***

Legia Warszawa – Cracovia 0:0 (k. 4:5)

Legia: Radosław Cierzniak – Josip Juranović, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska (23′ Inaki Astiz), Luis Rocha (84′ Paweł Stolarski) – Andre Martins (77’ Mateusz Cholewiak), Luquinhas, Bartosz Kapustka (58′ Domagoj Antolić) – Joel Valencia, Paweł Wszołek – Tomas Pekhart (66′ Rafael Lopes)

Cracovia: Lukas Hrosso – Cornel Rapa, Ivan Marquez, Matej Rodin, Dawid Szymonowicz (56′ Diego Ferraresso) – Damir Sadiković, Milan Dimun, Pelle van Amersfoort – Ivan Fiolić, Rivaldinho (73′ Filip Piszczek), Marcos Alvarez (78′ Tomas Vestenicky)

Żółte kartki: Diego Ferraresso, Cornel Rapa (Cracovia)

Sport.RIRM

drukuj