Soczi 2014. Podsumowanie olimpijskiego piątku

Awans polskich panczenistek do półfinału w rywalizacji drużynowej oraz walka naszych panczenistów w półfinale z Holendrami to najważniejsze wydarzenia dzisiejszego dnia dla kibiców w Polsce. Poza tym złoto olimpijskie w narciarstwie alpejskim dla najmłodszej zawodniczki w historii tej konkurencji oraz awans Szwedów i Kanadyjczyków do wielkiego finału hokeja. Zapraszamy na podsumowanie czternastego dnia igrzysk.

Najmłodsza w historii…
USA-najmłodsza-sochi-2014Mikael Shiffrin wygrała slalom specjalny kobiet. Reprezentantka USA została najmłodszą zawodniczką w historii, która zdobyła olimpijskie złoto w tej konkurencji. Srebrny medal wywalczyła Marlies Schild a brąz przypadł Kathrin Zettel. Już przed zawodami Shiffrin traktowano jako faworytkę, urodzona w 1995 roku Amerykanka jest także liderką Pucharu Świata.

Złoto dla Kanady…
Canada-curling-sochi-2014Kanadyjczycy trzeci raz z rzędu wywalczyli mistrzostwo olimpijskie w tej dyscyplinie – w finale pokonali Wielką Brytanię 9:3. Rzecie miejsce zajęła Szwecja, która wygrała z Chinami 6:4. Ekipa spod znaku „Klonowego Liścia” dzieli i rządzi w tej dyscyplinie – wczoraj reprezentantki tego kraju także zdobyły złoto.

Rosja zwycięża…
Rosja-short-track-sochi-2014Reprezentacja Rosji zdobyła złoty medal w short tracku na 5000 m. Srebro wywalczyła reprezentacja USA natomiast brąz przypadł Chinom. Czas uzyskany przez Rosjan – 6.42,100 – jest rekordem olimpijskim.

Triumf Ukrainek…
Ukraina-biathlon-sochi-2014Reprezentacja Ukrainy w składzie: Wita Semerenko, Julia Dżyma, Walja Semerenko, Olena Pidhruszna, wygrała biathlonową sztafetę w Soczi. Na mecie wyprzedziły Rosjanki oraz Norweżki. Polki zajęły dalekie, dziesiąte miejsce. Krystyna Pałka zaliczyła aż siedem pudeł i cztery razy biegła rundę karną.

Panczenistki w półfinale, panczeniści powalczą o brąz!
panczeniści-Polska-Sochi-2014Polskie drużyny w łyżwiarstwie szybkim bardzo dobrze spisały się w ćwierćfinałach. Mężczyźni w składzie Bródka, Niedźwiecki, Szymański po wspaniałym finiszu pokonali Norwegów. Niestety w półfinale biało-czerwoni byli bez szans z Holandią. Jutro o brąz zmierzą się z Kanadą. Panczenistki w swoim biegu wjechały na metę z przewagą trzech sekund nad Norweżkami. Biało czerwone wystąpiły w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska. Polki uzyskały trzeci czas wszystkich ćwierćfinałów 3.02,12 za Rosjankami i Kanadyjkami. W jutrzejszym półfinale biało-czerwone zmierzą się z Rosjankami.

Szwecja i Kanada w finale hokeja…
Canada-hockey-sochi-2014Hokeiści Kanady – mistrzowie igrzysk w Vancouver – pokonali w półfinale turnieju olimpijskiego w Soczi Amerykanów 1:0. Hokeistom ze Stanów Zjednoczonych nie udał się rewanż za finał igrzysk w Vancouver. W piątek bramkę na wagę awansu do finału zdobył w 22. minucie Jamie Benn, występujący na co dzień w Dallas Stars. Szwecja pokonała Finlandię 2:1. Początek sobotniego meczu o brązowy medal Finlandii z USA zaplanowano na godz. 16 czasu polskiego, a finał rozpocznie się w niedzielę o godz. 13.