fot. PAP/Grzegorz Momot

Skoki narciarskie. Polacy na szóstym miejscu w Zakopanem. Wygrali Słoweńcy

Polscy skoczkowie zajęli szóste miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem. Wygrała Słowenia. Podium uzupełnili Niemcy oraz Japonia.


Puchar Świata zawitał do Zakopanego. Niestety, od początku nie układał się on korzystnie dla trenera polskiej kadry skoczków, Michala Doleżala. Czech najpierw otrzymał informacje, że nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Kamila Stocha oraz Dawida Kubackiego, który miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Później sprawdzenie formy jego pozostałych podopiecznych utrudniły warunki atmosferyczne. Silny wiatr uniemożliwił bowiem zorganizowanie piątkowego drugiego treningu oraz kwalifikacji. [czytaj więcej]

Ostatecznie w konkursie drużynowym udział wzięli: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula i Paweł Wąsek. Niestety, już po pierwszej serii „Biało-Czerwoni” znaleźli się na szóstym miejscu, tracąc do podium prawie 30 punktów. W drugiej części rywale zajmujący wyższe lokaty „odskoczyli” Polakom, którzy finalnie zakończyli zmagania na 6. lokacie.

Złoto wywalczyli Słoweńcy. Na drugim miejscu podium pojawili się Niemcy, a trzecie miejsce zajęli Japończycy.

Mimo takich rezultatów Austriacy utrzymali prowadzenie w Pucharze Narodów. Znacznie zbliżyli się do nich Niemcy, którzy tracą obecnie 39 punktów. Trzeci są Norwegowie (166 pkt straty). Polska znajduje się na 6. lokacie, a jej strata do piątych Słoweńców wynosi prawie 1199 punktów.

Sport.RIRM

drukuj