Piłka nożna. Robert Lewandowski z hat-trickiem. Polak z 300 golami w Bundeslidze!

Robert Lewandowski zdobył trzy bramki w wyjazdowym meczu Bayernu Monachium z FC Koeln. Polak przebił barierę 300 goli zdobytych na boiskach Bundesligi. „Bawarczycy” ostatecznie wygrali 4:0.

Kapitan reprezentacji Polski nie zatrzymuje się na niemieckich boiskach. W spotkaniu z FC Koeln trafił do siatki już w 9. minucie, przedłużając tym samym serię meczów ze zdobytym golem. Aktualnie wynosi ona cztery.

Spisał się nie tylko Robert Lewandowski, ale i cała drużyna, która chciała szybko zapomnieć o ostatniej porażce z Borussią Moenchengladbach (1:2). Jeszcze w pierwszej połowie prowadzenie podwyższył Francuz Corentin Tolisso. Natomiast po zmianie stron Polak dołożył dwa trafienia i przebił barierę 300 goli zdobytych w Bundeslidze.

Lewandowski pewnie przewodzi stawce najskuteczniejszych napastników ligi niemieckiej. Obecnie ma na koncie 23 trafienia. Drugi jest Czech Patrik Schick (17 goli), a trzeci Norweg Erling Haaland (15 bramek).

Bayern Monachium po 19 spotkaniach jest liderem ligi niemieckiej. „Bawarczycy” mają sześć punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund.