fot. PAP/Andrzej Grygiel

Siatkówka. Wielkie wzmocnienie PGE Skry Bełchatów!

Transferowa bomba w PlusLidze! Nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów został Amerykanin Taylor Sander.


To bez wątpienia największy hit transferowy w tym „okienku”. PGE Skra Bełchatów dokonała olbrzymiego wzmocnienia, pozyskując Taylora Sandera. Amerykanin od lat jest filarem drużyny narodowej i należy do ścisłego grona najlepszych przyjmujących na świecie.

– Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do PGE Skry! Cieszę się, że dołączam do tak silnej drużyny w PlusLidze. Jestem również bardzo wdzięczny za możliwość gry w tym zespole. Miałem kilka możliwości transferu do innych klubów, ale wiedziałem, że gra w polskiej lidze byłaby dla mnie świetna do rozwoju jako siatkarza. PlusLiga jest bardzo silna i chciałem grać w jednej z najlepszych drużyn w Europie – powiedział 28-latek cytowany przez oficjalne klubowe media.

Ostatni sezon nowy gracz Skry poświęcił na leczenie kontuzji. Przeszedł operację barku i wraca już do formy, którą odbudować ma właśnie w drużynie z Bełchatowa.

Taylor Sander – jak dotąd – tylko przed rok występował na Starym Kontynencie. W kampanii 2017/2018 przywdziewał barwy Cucine Lube Banca Civitanova. Później trafił do brazylijskiej Sady Cruzeiro Volei. W obu zespołach zdobywał trofea.

Amerykanin ma również bogatą karierę reprezentacyjną. Z kadrą wywalczył między innymi złoto Ligi Światowej (2014) oraz brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) i mistrzostw świata (2018).

Sport.RIRM

drukuj