Serie A. Czołówka wygrywa, degrengolada Milanu trwa

W 28. kolejce ligi włoskiej zespoły będące na szczycie tabeli solidarnie wygrały swoje spotkania. Źle się dzieje w Mediolanie, ponieważ Milan przegrał na własnym boisku z Parmą. W podstawowych składach swoich klubów na boisku pojawili się Kamil Glik oraz Rafał Wolski.

Sporo problemów, aby odnieść zwycięstwo miał lider tabeli. Juventus Turyn podejmował w meczu wyjazdowym Genoę. Gospodarze postawili faworytowi duży opór. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 89. minucie Andrea Pirlo.

Dużo bramek obejrzeli kibice w Rzymie, gdzie Roma grała z Udinese. Miejscowi po pierwszej połowie prowadzili już 2:0, jednak goście niedługo po rozpoczęciu drugiej części gry uzyskali trafienie kontaktowe. Gracze z Wiecznego Miasta odpowiedzieli trzecim golem, ale ostatnie słowo należało do Udinese, które w końcówce zdołało zmniejszyć nieco rozmiary porażki. W ekipie przyjezdnej na boisku w 85. minucie pojawił się Piotr Zieliński.

Niemało trudności musiało pokonać Napoli, aby ograć Torino, w którym obroną dowodził Kamil Glik. Podopieczni Rafy Beniteza wywalczyli wygraną rzutem na taśmę, bo w ostatniej minucie spotkania. Strzelcem jedynej bramki został Gonzalo Higuain.

W pierwszym składzie Fiorentiny wystąpił Rafał Wolski. Jego zespół nie pozostawił złudzeń Chievo Werona, pokonując ten zespół 3:1. W ekipie gości na boisku nawet na chwilę nie zameldował się Tomasz Kupisz.

Ważnym spotkaniem dla układu górnej połowy tabeli było starcie Hellasu Verona z Interem Mediolan. Gospodarze to największe zaskoczenie tego sezonu Serie A. Przez wielu skazywani na spadek, przez długi czas zajmowali miejsce premiowane awansem do europejskich pucharów. Inter, po przeciętnym początku rozgrywek, wydaje się wracać na właściwe tory. Górą w tym spotkaniu okazali się przyjezdni, którzy wygrali 2:0.

W niebiesko- czarnej części Mediolanu radość, zaś w tej czerwono- czarnej smutek. Milan po raz kolejny w tym sezonie rozczarował. Na San Siro musiał uznać wyższość Parmy, ulegając jej 2:4. Kibice drużyny Clarence’a Seedorfa chyba coraz bardziej powinni oswajać się z myślą, iż w przyszłym sezonie nie zobaczą swoich pupili na europejskich stadionach…

W meczu „o sześć punktów” Sassuolo pokonało bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie- Catanię, 3:1. Komplet punktów pozwolił tej drużynie opuścić ostanie miejsce w tabeli.