Serie A. Czołówka punktuje; kolejny słaby mecz Juve

AS Roma, a za nią Napoli, Fiorentina, Inter i Sassuolo. Gdzie jest Juve? Aktualny mistrz Włoch i finalista Ligi Mistrzów nie przypomina już drużyny z zeszłego sezonu. Stara Dama uległa na wyjeździe Sassuolo 0:1. Obok pogromców Juventusu punktowała cała czołówka. Liderem włoskiej Serie A pozostaje Roma, której barw broni Wojciech Szczęsny.

AS Roma vs Udinese CalcioPiłkarze z Wiecznego Miasta podejmowali na własnym stadionie Udinese. Gospodarze nie byli zbyt uprzejmi i szybko wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. Już w 4. minucie płaskie dośrodkowanie z prawej strony Maicona z łatwością wykorzystał Miralem Pjanić. Chwilę później było 2:0. Tym razem do siatki trafił już sam Maicon. Brazylijczyk przebojowym rajdem minął dwóch obrońców przyjezdnych i mocnym uderzeniem w kierunku krótkiego rogu pokonał Orestisa Karnezisa. Prowadzenie w drugiej połowie podwyższył jeszcze Gervinho, a wynik końcowy w 77. minucie ustalił Cyril Thereau. Wojciech Szczęsny nie miał przy strzale Rumuna większych szans na skuteczną interwencję.

Hellas Verona vs AC FiorentinaW meczu Fiorentiny kolejny raz od pierwszej minuty na murawie pojawił się Jakub Błaszczykowski. Fiołki wygrały na wyjeździe z Hellasem Verona 2:0, jednak skrzydłowy reprezentacji Polski został szybko zmieniony. „Kuba” zszedł z murawy w 52. minucie. W jego miejsce na boisku zameldował się Federico Bernardeschi.

Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice Torino. Drużyna, której kapitanem jest Kamil Glik, straciła punkty po raz czwarty z rzędu. Tym razem Byki zremisowały z Genoą 3:3. Zwycięstwo z rąk ekipa z Piemontu wypuściła dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to do siatki trafił Diego Laxalt.

US Sassuolo Calcio vs Juventus FCTrzy punkty do swojego konta, mimo wszystko niespodziewanie, po pojedynku z Juventusem doliczyło Sassuolo. Co prawda, mistrzowie Włoch grali od 39. minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Giorgio Chielliniego, jednak gospodarze prowadzenie, którego nie oddali już do końca, objęli gdy rywale byli jeszcze w komplecie. Dystansu do lidera nie traci Napoli. Azzurri pokonali Palermo 2:0, a jedną z bramek zdobył Gonzalo Higuain, który usamodzielnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Argentyńczyk ma już na koncie osiem trafień.

Na zakończenie 10. kolejki rozgrywek Sampdoria zremisowała na własnym obiekcie z Empoli 1:1. W drużynie gości pełnie 90 minut – po raz kolejny w obecnym sezonie – rozegrali Łukasz Skorupski oraz Piotr Zieliński.