S. Ennaoui: Już dawno zapomniałam o nieudanym sezonie halowym

Cieszę się, że wszystko idzie po mojej myśli po nieudanym sezonie halowym – podkreśliła Sofia Ennaoui po zwycięskim biegu na 800 m w trakcie Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy.


Sofia Ennaoui wygrała bieg na 800 m podczas Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy. Polka – poprzez starty na krótszym dystansie – chce poprawić  swoją szybkość w swojej koronnej konkurencji.

– Bieganie na 800 m ma mnie przesunąć szybkościowo do biegania na 1500 m. Staram się tę swoją szybkość przesunąć, bo – nie ukrywam – jeżeli nie będę biegała szybko na 800 m, to nie przełoży się to na dłuższe dystanse – tłumaczyła 10. zawodniczka igrzysk w Rio de Janeiro.

Na swoim koronnym dystansie 1500 m Sofia Ennaoui wystartuje w trakcie Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. To będzie pierwszy sprawdzian tego, na ile plan przygotowań do tego sezonu zdał egzamin w najważniejszych zawodach.

W Bydgoszczy na dystansie 800 m Polka uzyskała wynik 2:02,44.

– Bardzo jestem zadowolona z tego biegu. Fajne bieganie, spokojne, taktyczne bieganie, na jakim zależało mi w tym sezonie. Bardzo się cieszę, że udało się wygrać. To jest dla mnie najważniejsze w pierwszej części sezonu. Cieszę się, że wszystko idzie po mojej myśli po nieudanym sezonie halowym – dodała.

Sezon halowy przyniósł polskiej zawodniczce sporo rozczarowań.

Już dawno zapomniałam o nieudanym sezonie halowym. Patrzę z wielkim optymizmem na sezon otwarty, na którym tak naprawdę najbardziej mi zależy. Będę rozkręcała się ze startu na start. Optymalna forma ma przyjść na sierpień – podkreśliła zawodniczka.

A wtedy w Berlinie odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Do tej pory do największych osiągnięć Sofii Ennaoui należą: finał igrzysk olimpijskich (2016) oraz brązowy medal HME z Belgradu (2017).

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl