Puchar Ligi Angielskiej: Czarne Koty bliżej finału

W pierwszym meczu półfinałowym Capital One Cup Sunderland na Stadium of Light pokonał Manchester United 2:1. Decydujące trafienie zaliczył z rzutu karnego Fabio Borini. Rewanż 22 stycznia na Old Trafford.

Pierwsza część gry przebiegała pod dyktando gości, choć nie było to ciekawe widowisko. Ataki podopiecznych Davida Moyesa kończyły się około 16 metra, brakowało skuteczności i klarownych sytuacji. Najbliżej szczęścia był w 25 minucie Ryan Giggs, którego strzał, zza pola karnego, zatrzymał się na poprzeczce. Walijczyk to w ogóle największy pechowiec dzisiejszego półfinału. W 39 minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Vito Mannone skierował Adnan Januzaj, futbolówka odbiła się jednak wcześniej od stojącego na pozycji spalonej Giggsa i sędzia Andre Marriner, słusznie, nie uznał gola. Kiedy wydawało się, że obie jedenastki zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie, do siatki United trafił… Giggs. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Sebastiana Larssona, 40-letni skrzydłowy przy próbie interwencji skierował futbolówkę do własnej bramki.

Odpowiedź gości była natychmiastowa. Już siedem minut później po dośrodkowaniu Toma Cleverley’a, wyrównał strzałem głową Nemanja Vidić. Mistrzowie Anglii na nowo zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, jednak to gospodarze zdobyli kolejnego gola. W 63 minucie Cleverley dopuścił się przewinienia we własnym polu karnym na Adamie Johnsonie i arbiter główny wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Fabio Borini.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to zawodnicy Gustavo Poyeta są o krok od gry w wielkim finale.

Rewanż odbędzie się 22 stycznia na Old Trafford o godzinie 20:45.

W drugim półfinale Manchester City zmierzy się z West Ham United.

Sunderland – Manchester United 2:1
Giggs 45’ (sam.), Borini 65’ (k.) – Vidić 52’

Sunderland: Mannone – Bardsley, Alonso, Brown, O’Shea – Larsson, Cattermole, Ki, Giaccherini (Johnson 56′) – Borini, Fletcher (Altidore 72′)

Manchester United: De Gea – Rafael, Vidić, Evans (Smalling 61′), Evra – Valencia (Hernandez 87′), Carrick, Cleverley (Fletcher 74′), Giggs, Januzaj – Welbeck