fot. PAP/Grzegorz Momot

PŚ w Kuusamo. Wiatr pokrzyżował plany, kwalifikacje przełożone na jutro

Skoczkowie w Kuusamo przegrali dziś z pogodą. Na obiekcie Rukatunturi z powodu zbyt silnego wiatru organizatorzy zawodów zostali zmuszeni do odwołania sesji treningowych oraz kwalifikacji i przeniesieniu ich na jutrzejsze popołudnie.


Zapowiedzi meteorologów na nadchodzący weekend już od dłuższego czasu nie napawały optymizmem. Niestety, zbyt porywisty wiatr – momentami przekraczający nawet 12 m/s – uniemożliwił przeprowadzenie dwóch serii treningowych, a następnie kwalifikacji. Tym samym zgodnie z nowym programem zawodów w Finlandii jutro o 14:30 czasu polskiego powinna rozpocząć się obowiązkowa, jedna seria próbna, zaś godzinę później skoczkowie mają przystąpić do kwalifikacji. Na 17:00 zaplanowano z kolei start pierwszej serii konkursowej.

Przypomnijmy, że trener Łukasz Kruczek zabrał do Kuusamo siedmiu swoich podopiecznych. Oprócz lidera polskiej kadry – Kamila Stocha – na obiekcie Rukatunturi wystąpią również: Klemens Murańka, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Maciej Kot oraz Stefan Hula. Ten ostatni zastąpił w składzie Bartłomieja Kłuska, który reprezentował biało-czerwone barwy podczas inauguracji Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal.

***

Nowy program zawodów:

Piątek, 27.11.2015

14:30 – oficjalny trening (jedna seria)
15:30 – kwalifikacje
17:00 – pierwsza seria konkursowa

Sobota, 28.11.2015

14:30 – kwalifikacje
16:00 – pierwsza seria konkursowa

Sport.RIRM

drukuj