LGP w Einsiedeln. Zwycięstwo Freunda, Stoch na podium!

Doskonale zaprezentowali się polscy zawodnicy w czwartym tegorocznym konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, a dwie pozycje za nim uplasował się Dawid Kubacki. Ten ostatni stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu na rzecz dzisiejszego zwycięzcy – Severina Freunda.

FIS summer Ski Jumping Grand Prix9. miejsce w Courchevel pokazało, że forma dwukrotnego mistrza olimpijskiego wyraźnie idzie w górę. Dziś Kamil Stoch wywalczył 3. pozycję, którą dały mu skoki na odległość 111,5 oraz 113 m. Do zwycięzcy konkursu – Severina Freunda – Polak stracił zaledwie 3,6 pkt. Po raz kolejny wyśmienitą dyspozycję potwierdził Dawid Kubacki. Były już lider klasyfikacji generalnej w rundzie finałowej doleciał do 116 m, co było najdłuższym skokiem dnia.

Cieszy dobra dyspozycja pozostałych biało-czerwonych. Żaden z nich nie wypadł bowiem z pierwszej dwudziestki. Piotr Żyła był 15., Jan Ziobro 17., a Klimek Murańka 19.

Do walki o wygraną nie włączył się tym razem Japończyk Kento Sakuyama, a największym zagrożeniem dla Freunda byli Peter Prevc i wcześniej wspomniany Stoch. Słoweniec przegrał batalię o najwyższy stopień podium zaledwie o 0,5 pkt.

FIS summer Ski Jumping Grand Prix FIS summer Ski Jumping Grand Prix

Tegoroczny zwycięzca Kryształowej Kuli objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Kubacki jest drugi ze stratą 31 oczek. Na 5. miejscu plasuje się Piotr Żyła, a na 8. Kamil Stoch.