Primera Division. 232. El Clasico na remis, Ramos bohaterem Realu!

FC Barcelona zremisowała na Camp Nou z Realem Madryt 1:1 w meczu 14. kolejki Primera Division. Na gola Luisa Suareza odpowiedział w doliczonym czasie gry Sergio Ramos. Tym samym podopieczni Zinedine’a Zidane’a kontynuują swoją imponującą serię trzydziestu trzech spotkań z rzędu bez porażki.

Początek meczu nie należał do najciekawszych. Obie strony grały zachowawczo i nie kwapiły się do szaleńczych ataków. W 18. minucie strzał Lionela Messiego z rzutu wolnego bez większych problemów obronił Keylor Navas. W odpowiedzi świetną akcją popisał się Lucas Vazquez, ale mający szansę na jej wykończenie Karim Benzema został zablokowany. W końcówce pierwszej części gry wyraźnie przeważali goście, jednak ostatecznie żaden z zawodników Los Blancos nie zdołał otworzyć wyniku.

BARCELONA vs REAL MADRIDW drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli miejscowi. Swoją przewagę udokumentowali za sprawą Luisa Suareza w 53. minucie. Urugwajczyk pokonał Navasa uderzeniem głową po centrze Neymara z rzutu wolnego. Brazylijski piłkarz niedługo później sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale w czystej sytuacji przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Drużyna ze stolicy Hiszpanii biła głową w mur aż do 90. minuty, kiedy to po stałym fragmencie gry piłkę celną główką do siatki skierował Sergio Ramos. Ostatecznie 232. El Classico zakończyło się remisem 1:1.

Real w dalszym ciągu ma sześć oczek przewagi nad Blaugraną. Królewscy kontynuują swoją serię trzydziestu trzech spotkań bez porażki we wszystkich rozgrywkach klubowych. Do pobicia rekordu zespołu prowadzonego przez Leo Beenhakkera podopiecznym Zinedine’a Zidane’a brakuje dwóch meczów. Dla Barcelony to już trzeci ligowy remis z rzędu.