Premier League. Boruc uratował Bournemouth; Arsenal wciąż na czele

Arsenal Londyn, choć nie zachwycił, zdołał pokonać Newcastle United i utrzymał fotel lidera angielskiej Premier League. Passę sześciu z rzędu meczów bez zwycięstwa w lidze przerwał Manchester United, który uporał się ze Swansea 2:1. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Leicesteru City z AFC Bournemouth.

Po serii dobrych występów podopieczni Claudio Ranieriego wyraźnie złapali obniżkę formy. W trzecim kolejnym meczu Leicester nie wywalczyło kompletu punktów. Po porażce z Liverpoolem 0:1 przyszedł czas na remisy z Manchesterem City i Bournemouth. Dziś o ból głowy swoich przeciwników przyprawił Artur Boruc. Polski golkiper obronił rzut karny wykonywany przez Riyada Mahreza. Skuteczność nie jest w ostatnim czasie mocną stroną lidera Lisów – Jimiego Vardy’ego. Po jednym ze strzałów Anglika Boruca uratował słupek. Goście również stwarzali dogodne okazje – wysiłek kolegów zniweczyli Joshua King i Dan Gosling.

premier-league-20-kolejka (4)Wybitnego meczu nie rozegrał także Arsenal. Lekarstwem na nieporadność Kanonierów, którzy w pierwszej połowie nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Newcastle United, okazał się stały fragment gry. Po centrze z narożnika boiska Olivier Giroud zgrał piłkę do Laurenta Kościelnego. Francuz zdobył swojego trzeciego gola w tym sezonie i zapewnił swojej drużynie niezwykle cenne trzy punkty.

premier-league-20-kolejka (3)Dopiero w końcówce starcia z Watford swoją sportową klasę potwierdzili piłkarze Manchesteru City. W 55. minucie gola na 1:0 dla Szerszeni zdobył… Aleksandar Kolarov. Serb nie zdołał zatrzymać doskonałego dośrodkowania z rzutu rożnego Bena Watsona. The Citizens odpowiedziało dopiero w końcówce. Najpierw dawkę swoich nieprzeciętnych umiejętności zaprezentował Yaya Toure, zaś chwilę później dośrodkowanie Jesusa Navasa na gola zamienił Sergio Aguero.

Manchester United vs Swansea CitySporo pracy w pojedynku Swansea City z Manchesterem United miał Łukasz Fabiański. Polak, mimo kilku pewnych interwencji, dwukrotnie skapitulował. Chwilę po przerwie centrę Ashley’a Younga wykorzystał Anthony Martial. Szczęście i świetny golkiper kilkukrotnie pomagały Czerwonym Diabłom. W 64. minucie w słupek uderzył Andre Ayew. W kolejnej groźnej akcji gości nie pomylił się jednak Gylfi Sigurdsson. 1:1! W odpowiedzi płaskie dośrodkowanie Martiala fantastycznym strzałem piętą wykończył Wayne Rooney. Fabiański w końcówce mógł odmienić losy meczu, lecz jego próba głową ominęła bramkę Davida de Gei.

W tabeli na czele wciąż znajduje się Arsenal. Strata drugiego Leicesteru City urosła do dwóch oczek. Trzecie miejsce z dorobkiem 39 punktów zajmuje Manchester City. W coraz trudniejszej sytuacji jest plasująca się na ostatniej pozycji Aston Villa. Dwa oczka przewagi nad strefą spadkową ma Swansea City Łukasza Fabiańskiego.