Polacy za granicą. Bayern od 0:2 do 5:2, kolejny dublet Lewandowskiego

Choć przegrywał do przerwy 0:2, ostatecznie zgarnął komplet punktów. Bayern Monachium z niemałymi problemami pokonał na własnym stadionie FSV Mainz 5:2, umacniając się tym samym na pozycji lidera Bundesligi. Kolejne świetne spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który strzelił dwa gole oraz zaliczył asystę.

Bayern Monachium – FSV Mainz 5:2 (0:2)
Joshua Kimmich 50′ Leroy Sane 55′ Niklas Suele 70′ Robert Lewandowski 76′(k.) 83′ – Jonathan Burkardt 32′ Alexander Hack 44′

Mało kto się spodziewał, że przedostatni w tabeli Mainz może sprawić jakiekolwiek problemy Bayernowi na jego terenie. A jednak podopieczni Jana Siewerta przystąpili do meczu bez większego respektu dla mistrzów Niemiec i sensacyjnie prowadzili do przerwy 2:0.

Wszystko zmieniło się po zmianie stron. Najpierw sygnał do odrabiania strat dał gospodarzom Joshua Kimmich, który wykorzystał zagranie głową Roberta Lewandowskiego i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

W 55. minucie był już remis. Tym razem w roli głównej wystąpił Leroy Sane. Kwadrans później Bayern poszedł za ciosem, gdy precyzyjnym uderzeniem w polu karnym rywali popisał się Niklas Suele. Na tym ekipa Hansiego Flicka nie poprzestała. W ostatnim kwadransie gry jeszcze dwukrotnie posłała piłkę do bramki gości, za każdym razem dzięki Robertowi Lewandowskiemu.

Kapitan reprezentacji Polski najpierw pewnie wykorzystał rzut karny. W 83. minucie natomiast ustalił wynik spotkania. Wówczas Thomas Mueller zacentrował z prawej strony boiska, a zamykający akcję snajper „Bawarczyków” dopełnił jedynie formalności uderzeniem z kilku metrów.

„Lewy” w ten sposób popisał się dubletem w trzecim meczu z rzędu. W obecnym sezonie Bundesligi strzelił już 19 goli w zaledwie 13 występach. Do tego dołożył również 5 asyst. Licząc natomiast wszystkie klubowe rozgrywki, 32-letni napastnik zapisał na swoim koncie 22 trafienia w 19 spotkaniach. Kapitalne statystyki.

Obrońcy tytułu ostatecznie rozbili Mainz 5:2, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera. Nad drugim w stawce RB Lipsk mają dwa punkty przewagi. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z siódmą w tabeli Borussią Moenchengladbach (8 stycznia, godzina 20:30).