fot. PAP/Maciej Kulczyński

PlusLiga. Fabian Drzyzga zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów

Transferowy hit w PlusLidze. Fabian Drzyzga został oficjalnie zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Dla rozgrywającego to powrót do klubu z Podkarpacia po trzyletniej przerwie.


Tego raczej mało kto się spodziewał. Fabian Drzyzga, po trzech latach gry za granicą, postanowił swoją dalszą karierę kontynuować na parkietach PlusLigi. Reprezentant Polski związał się właśnie z Asseco Resovią Rzeszów, dla której występował już przez cztery lata – od 2013 do 2017 roku.

W tym czasie podstawowy rozgrywający w kadrze Vitala Heynena sięgnął z ekipą z Podkarpacia między innymi po mistrzostwo kraju w sezonie 2014/2015, natomiast na europejskim szczeblu wywalczył srebrny medal Ligi Mistrzów (2015).

W 2017 roku Fabian Drzyzga zdecydował się na przenosiny do Grecji, gdzie z Olympiakosem Pireus zdobył złoty medal tamtejszej ekstraklasy. Następne dwa sezony spędził z kolei na dalekiej Syberii, przywdziewając barwy Lokomotiwu Nowosybirsk. Z drużyną dowodzoną przez Płamena Konstantinowa wygrał rosyjską Superligę.

30-latek związał się z Asseco Resovią Rzeszów kontraktem ważnym przez dwa lata. Przypomnijmy, że nowym trenerem zespołu już wcześniej został mianowany Włoch Alberto Giuliani.

Sport.RIRM

drukuj