Piłka nożna. Raków Częstochowa wygrał mecz 1. rundy eliminacji LM

Raków Częstochowa rozpoczął zmagania w ramach eliminacji Ligi Mistrzów. W meczu pierwszej rundy mistrzowie Polski pokonali na własnym stadionie Florę Tallinn (1:0). Spotkanie rewanżowe odbędzie się 18 lipca w Estonii.

Spotkanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów było debiutem na ławce trenerskiej dla Dawida Szwargi, który zastąpił Maciej Papszuna. Swoją przygodę z Rakowem trener rozpoczął od skromnego zwycięstwa z mistrzem Estonii (1:0).

Gospodarze prowadzili grę od pierwszej minuty. Zamknęli piłkarzy Flory Tallinn niemalże na własnej połowie. „Medaliki” nie były jednak w stanie poważnie zagrozić bramce rywali. Brakowało dokładności w momencie ostatniego podania, a czasem skuteczności. Po ponad pół godzinie niespodziewanie zaatakowali goście. Konstantin Vassiljev zagrał wzdłuż szesnastego metra. Martin Miller oddał płaski strzał. Świetnie między słupkami spisał się Vladan Kovacević, który obronił uderzenie Estończyka, a chwilę później zablokował dobitkę.

Po zmianie stron ponownie przewagę uzyskali częstochowianie. Zaczęli oni mocniej naciskać rywali, dzięki czemu po stronie przyjezdnych zaczęły pojawiać się błędy w defensywie. W 54. minucie John Yeboah zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Został on zablokowany. Futbolówka trafiła pod nogi Vladyslawaa Kochergina. Ten natychmiast uderzył. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Raków wciąż atakował, spychając Estończyków do głębokiej defensywy. Piłkarze z Tallina skutecznie blokowali dostępu do własnej „szesnastki”. W efekcie mistrzowie Polski pokonali Florę 1:0. Rewanż odbędzie się 18 lipca.