fot. twitter.com/NorwichCityFC

Piłka nożna. Przemysław Płacheta z dodatkowym powołaniem do kadry na spotkania z Ukrainą, Włochami i Holandią

Skrzydłowy Norwich City Przemysław Płacheta został dodatkowo powołany przez selekcjonera Jerzego Brzęczka na listopadowe mecze reprezentacji Polski z Ukrainą, Włochami i Holandią. Na zgrupowaniu kadry nie pojawią się natomiast Bartłomiej Drągowski, Michał Karbownik oraz Damian Kądzior. Z powodu urazu zgrupowanie musiał opuścić Jakub Kamiński.


Bartłomiejowi Drągowskiemu przyjazd na mecze kadry uniemożliwiła 10-dniowa kwarantanna, którą musi przejść wraz ze swoją drużyną – Fiorentiną. Wiąże się to z faktem, iż w zespole z Florencji wykryto zakażenie koronawirusem.    

Michał Karbownik musiał zostać wykluczony z udziału w zgrupowaniu w związku z uzyskaniem pozytywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2. W przypadku Damiana Kądziora, decyzja o pozostaniu skrzydłowego w swoim klubie – Eibar – zapadła po konsultacji z Jerzym Brzęczkiem.

Uraz uniemożliwi szansę debiutu w dorosłej reprezentacji Jakubowi Kamińskiemu. Młodemu graczowi Lecha podczas ostatniego meczu Ekstraklasy z Legią odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego uda.

W zaistniałej sytuacji selekcjoner polskiej reprezentacji zdecydował się na wysłanie dodatkowego powołania Przemysławowi Płachecie. Dla byłego gracza Śląska to szansa na debiut w seniorskiej kadrze. Płacheta do tej pory grywał w wyłącznie w kadrach młodzieżowych.

W sezonie 2020/2021 22-letni skrzydłowy rozegrał 9 spotkań w Championship w barwach Norwich. Strzelił w nich jednego gola.

Towarzyski mecz Polska – Ukraina odbędzie się jutro w Chorzowie. Kolejne mecze kadry (w ramach Ligi Narodów) z Włochami i Holandią zostaną rozegrane 15 oraz 18 listopada.

Sport.RIRM

drukuj